Krobianka "cudem" uratowała punkt

Autor: | Zdjęcie: archiwum/Życie Gostynia

Krobianka "cudem" uratowała punkt - Zdjęcie główne

Fryderyk Kokot | foto archiwum/Życie Gostynia

Sport W trzeciej kolejce pierwsze punkty w sezonie straciła Pinsel-Peter Krobianka Krobia. W meczu wyjazdowych drużyna Wojciecha Bzdęgi zremisowała z Białym Orłem Koźmin Wlkp. 2 : 2. Goście punkt uratowali w dziewięćdziesiątej minucie. Pomógł im w tym zawodnik gospodarzy kierując piłkę do własnej bramki.

Swój pojedynek trzeciej kolejki o mistrzostwo trzeciej grupy piątej ligi piłkarze Krobianki Krobia rozegrali już w środę. Drużyna Wojciecha Bzdęgi udała się do Koźmina Wielkopolskiego. Zespół Adama Zielińskiego pokazał w dwóch pierwszych meczach, że jest groźny dla najlepszych. Punkty w Koźminie Wlkp. straciła Ostrovia Ostrów Wlkp., a w Gostyniu Biały Orzeł też nie był bez szans na poprawienie swojego dorobku. W 17. minucie goście objęli prowadzenie z rzutu wolnego. Bramkę zdobył Fryderyk Kokot. Krobianka długo korzystnego wyniku nie utrzymała. W 23. minucie Krzysztof Ratyński doprowadził do remisu. Goście przeważali, ale nie potrafili tego udokumentować bramką. Gola mógł zdobyć Mateusz Wachowiak, ale zawodnik gospodarzy wybił piłkę zmierzającą do bramki z linii. W 46. minucie Natan Bujak trafił w słupek z pięciu metrów. Gola też mógł zdobyć Wojciech Bzdęga. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Krobiance. W 60. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Mecz nie układał się po myśli trenera Wojciecha Bzdęgi. Wydawało się, że drużynę przyjezdną już nic nie uchroni od porażki, bo od 65. minuty grała w dziesiątkę. Czerwoną kartkę zobaczył Łukasz Glapiak. Mimo gry w osłabieniu goście walczyli do końca i w 90 minucie uratowali punkt. Fryderyk Kokot wprowadził piłkę do gry z autu a Marceli Skowroński skierował ją do własnej bramki.

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że w Koźminie nie będzie łatwo. Jechaliśmy po trzy punkty. Zawsze gramy o pełną pulę. Skończyło się remisem. Po meczu czujemy niedosyt, ale z drugiej strony trzeba ten punkt szanować. Graliśmy w dziesięciu przez pół godziny. Przegrywaliśmy, ale nie poddaliśmy się. Pokazaliśmy charakter. Uważam, że na drugiego gola zasłużyliśmy. Mieliśmy zdecydowanie więcej okazji bramkowych. Brakowało nam skuteczności. Pierwsi zdobyliśmy bramkę i może to nas trochę uśpiło. Stwarzamy sobie sytuacje, ale brakuje skuteczności. Nie potrafimy postawić kropki nad i. Musimy popracować na treningach nad wykończeniem akcji - powiedział po meczu trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia Wojciech Bzdęga.

Biały Orzeł Koźmin Wlkp. – Pinsel-Peter Krobianka Krobia 2 : 2 (1 : 1)
0 : 1 – Fryderyk Kokot (17’)
1 : 1 – Krzysztof Ratyński (23’)
2 : 1 – Wojciech Kamiński (60’)
2 : 2 – Marceli Skowroński – samobójcza (90’)
Pinsel-Peter Krobianka: Dembski – Brodziak (46’ Górkowski), Szumny, Piróg, Kokot, Tonkiewicz (70’ Pospiech), Glapiak, Urbański (60’ Jędrzej Knapp), Bzdęga, Bujak (65’ Gembiak), Wachowiak