Korona wyszarpała ten puchar

Korona wyszarpała ten puchar - Zdjęcie główne

Korona Piaski ponownie zdobyła Puchar Polski strefy leszczyńskiej. W finale tych rozgrywek pokonała Orkana Chorzemin 3 : 2. Najlepszym zawodnikiem Korony w tym meczu był Jakub Nowak zdobywca dwóch goli.

Finał rozgrywek Fortuna Puchar Polski strefy leszczyńskiej rozegrany został w Chorzeminie. Goście byli faworytem pojedynku z Orkanem i po pierwszej połowie prowadzili 2 : 0. Problemy zespołu Michała Roszaka rozpoczęły się w 52. minucie. Drugi żółty kartonik a w konsekwencji czerwony za faul w polu karnym zobaczył Dariusz Naskrent. Gospodarze wykorzystali rzut karny i mocniej nacisnęli ubiegłorocznego zdobywcę Pucharu Polski strefy leszczyńskiej. Dużo pracy miał Jakub Naskrent. W 68. minucie Orkan doprowadził do remisu. Grając w dziesiątkę goście mieli duże problemy z wyprowadzeniem groźnych ataków. Dopiero w końcówce spotkania poważniej zagrozili bramce przeciwnika. W 85. minucie po dośrodkowaniu Daniela Tomaszewskiego z prawej strony boiska gola zdobył Jakub Nowak. - Myślę, że kibice którzy oglądali ten mecz w internecie nie zawiedli się. Nie był to jednostronny pojedynek. Były emocje. Prowadziliśmy po pierwszej połowie 2 : 0, ale bardzo szybko po zmianie stron dostaliśmy czerwoną kartkę i straciliśmy gola z rzutu karnego. Wiedzieliśmy, że będzie nam ciężko nawet grając jedenastu na jedenastu. Nie po to ktoś organizuje finał pucharu, żeby przy stanie 0 : 2 poddać się. Przeciwnik nas kąsał. Straciliśmy drugiego gola, jednak w końcówce zdołaliśmy się podnieść. Wyprowadziliśmy bardzo dobry atak. Dośrodkowanie Daniela Tomaszewskiego i główka Jakuba Nowaka dała nam zwycięstwo - podsumował trener Korony Piaski Michał Roszak.

Orkan Chorzemin - Korona Piaski 2 : 3 (0 : 2)
0 : 1 - Jakub Nowak (13')
0 : 2 - Jakub Rerak - z rzutu karnego (41')
1 : 2 - z rzutu karnego (52')
2 : 2 - (69')
2 : 3 - Jakub Nowak (85')
Korona Piaski: J. Naskrent - D. Naskrent, Cubal, Gendera, Wojtyczka (82' T. Szymczak), Smoła, Rerak, Tomaszewski, Fabich (53' Frąckowiak), Nowak, Sarbinowski (90' Derwich)