Korona Piaski zostaje w czwartej lidze

SportW ostatniej kolejce Korona Piaski zapewniła sobie utrzymanie w czwartej lidze. Drużyna Piotra Sołtysiaka przeskoczyła Polonię Marcinki Kępno po zwycięstwie nad mistrzem czwartej ligi Kotwicą Kórnik.

Przed ostatnią kolejką wielu kibiców Korony Piaski było już pogodzonych, że ich drużyna o utrzymanie w czwartej lidze będzie musiała walczyć w barażach. Żeby tak się nie stało w ostatnim meczu sezonu 2023/3024 drużyna Piotra Sołtysiaka musiała wygrać z mistrzem czwartej ligi, Kotwicą Kórnik oraz liczyć, że Polonia Leszno urwie punkty Polonii Marcinki Kępno.

Po pierwszej połowie bliżej utrzymania była Korona Piaski, choć początek meczu z Kotwicą do łatwych nie należał. W 6. minucie Norberta Mazurka uratował słupek. W 32. minucie piłkarze Korony wykonali pierwszy krok ku pozostaniu w czwartej lidze. Po dośrodkowaniu Patryka Draszczyka z główki gola zdobył Igor Górniak. W doliczonym czasie gry pierwszej odsłony drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Kacper Sworacki. W równolegle rozgrywanym meczu w Kępnie miejscowa Polonia przegrywała ze swoją imienniczką z Leszna 0 : 1. Taki układ oznaczał, że Korona zostaje w czwartej lidze.

W drugiej części meczu goście przycisnęli, ale w 55. minucie Jakub Nowak mógł przypieczętować wygraną Korony, jednak przegrał pojedynek z golkiperem Kotwicy. Korona wygrała 2 : 0, a że Polonia Marcinki Kępno przegrała 0 : 3, to drużyna Piotra Sołtysiaka awansowała na 15. miejsce i zapewniła sobie utrzymanie w czwartej lidze.

- Po naszym meczu musieliśmy czekać, jakie będzie rozstrzygnięcie w meczu Kępna. Mieliśmy na bieżąco informacje, jak toczy się ten pojedynek. Dla nas najważniejsze jednak było wygrać, bo bez tego wynik tamtego spotkania nie miałby żadnego znaczenia. Cieszy mnie, że zdobyliśmy dwie bramki po bardzo ładnych akcjach. Fajnie zagraliśmy w defensywie, ale Kotwica w drugiej połowie mocno nas zdusiła i jesteśmy tego świadomi, ale najważniejsze, że osiągnęliśmy cel. Utrzymaliśmy się w lidze po ciężkim sezonie. Końcówka była trudna. Była wiara w sukces. Wierzyliśmy głęboko w utrzymanie. Rozmawialiśmy w tygodniu z zawodnikami. Byliśmy skoncentrowani. W pierwszej połowie ładne nasza gra wyglądała, ale wiedzieliśmy, że nie wszystko od nas zależy – podsumował trener Korony Piaski Piotr Sołtysiak.

Korona Piaski – Kotwica Kórnik 2 : 0 (2 : 0)
1 : 0 – Igor Górniak (33’)
2 : 0 – Kacper Sworacki (45’)
Korona: Mazurek – Cubal (88’ Danielczak), Jurga, Jurkiewicz, Koszek, P. Draszczyk (73’ Dubaniewicz), Rerak, Kowal, Górniak (70’ Tomaszewski), Sworacki (90’ Jankowiak), Nowak