Korona Piaski zapłaciła cenę za awans do finału Pucharu Polski

Autor: | Zdjęcie: archiwum ŻG

Korona Piaski zapłaciła cenę za awans do finału Pucharu Polski - Zdjęcie główne

W meczach z Victorią Ostrzeszów Korona Piaski zdobyła cztery punkty | foto archiwum ŻG

Sport - Po meczu byłem rozczarowany, ale trzeba ten remis uszanować – powiedział po sobotnim spotkaniu z Victorią Ostrzeszów trener Korony Piaski Michał Roszak. Beniaminek czwartej ligi zremisował na wyjeździe 3 : 3.

Trzy dni po meczu półfinałowym o Puchar Polski WZPN Korona Piaski pojechała na ważny mecz do Victorii Ostrzeszów. Trener Korony Piaski nie mógł w tym pojedynku skorzystać z kilku zawodników. Jakub Draszczyk i Alan Janowski są kontuzjowani (urazy odniesione w półfinale Pucharu Polski WZPN). Jakub Rerak pauzuje za kartki. Nie było też Przemysława Frąckowiaka. Na domiar złego Eryk Kunicki wciąż odczuwał skutki skręcenia stawu skokowego i opuścił boisko już w 23. minucie meczu z Victorią. To wszystko miało niebagatelny wpływ na dyspozycję zespołu z Piasków.

- Było widać, że zmęczenie po środkowym meczu jest ogromne. Brakowało dynamiki. Popełnialiśmy głupie błędy w rozegraniu piłki. Źle ustawiliśmy się w defensywie i wykończaliśmy akcje. Obawiałem się, że tak to może wyglądać – powiedział trener Korony Piaski Michał Roszak.

W 14. minucie Korona objęła prowadzenie, ale gospodarze bardzo szybko doprowadzili do remisu. Druga część meczu zaczęła się o kolejnego gola dla Victorii. W 63. minucie dobitka Huberta Szymczaka sprawiła, że znów był remis. Emocje w sobotnim meczu sięgnęły zenitu w końcówce spotkania. W 82. minucie Michał Mazurek uprzedził Igora Skowrona i umieścił z główki piłkę w okienku bramki Arkadiusza Michałowicza. Gdy wydawało się, że trzy punkty zostaną w Ostrzeszowie goście doprowadzili do remisu w 90. minucie. Dośrodkowanie w pole karne główką przedłużył Jakub Urbański, a piłkę do bramki nogą skierował Igor Skowron.

- Po meczu byłem rozczarowany, ale trzeba ten remis uszanować. Spodziewałem że będzie to dla nas trudny wyjazd i tak było. Mamy jeden punkt, który pewnie pomoże nam w utrzymaniu. Przed nami sześć kolejek, w których musimy odnieść dwa zwycięstwa. Trudne mecze przed nami – powiedział Michał Roszak.

Po 32. kolejce Korona Piaski zajmuje dwunaste miejsce z przewagą ośmiu punktów nad strefą spadkową.

Victoria Ostrzeszów – Korona Piaski 3 : 3 (1 : 1)
0 : 1 – Patryk Draszczyk (14’)
1 : 1 – (15’)
2 : 1 – (47’)
2 : 2 – Hubert Szymczak (63’)
3 : 2 – (82’)
3 : 3 – Igor Skowron (90’)
Korona: Michałowicz – Tomaszewski, Cubal, Skowron, Dorsz (85’ P. Jankowiak), Nowak, H. Szymczak, P. Draszczyk (61’ Tomowiak), Słoma, Kunicki (23’ Kurzyński, 85’ Urbański), Sarbinowski