Korona Piaski z szansą na pierwszą dziesiątkę

Autor: | Zdjęcie: archiwum Życie Gostynia

Korona Piaski z szansą na pierwszą dziesiątkę - Zdjęcie główne

W sezonie 2021/2022 Korona Piaski dwa razy pokonała Tarnovię Tarnowo Podgórne | foto archiwum Życie Gostynia

Sport Już tylko jedna kolejka pozostała do zakończenia sezonu w czwartej lidze. Po wyjazdowym zwycięstwie nad Tarnovią Tarnowo Podgórne drużyna Michała Roszaka ma szansę na miejsce w pierwszej dziesiątce. W ostatnim meczu Korona musi jednak pokonać przed własną publicznością Obrę Kościan.

Do Tarnowa Podgórnego pojechali „na luzie”. Zespół Michała Roszaka w meczu z Wartą Międzychód zapewnił sobie utrzymanie w czwartej lidze. Warunki do gry w niedzielę nie były łatwe.

Nie byliśmy przygotowani na tak nagły skok temperatury. Było ciężko odnaleźć się w takich warunkach – powiedział trener Korony Piaski Michał Roszak.

Pierwsi do sytuacji bramkowych doszli gospodarze, ale na posterunku był Arkadiusz Michałowicz. Goście byli nastawieni na szybkie ataki. Już pierwsza groźna akcja przyniosła Koronie gola. Szymon Słoma umieścił piłkę w okienku bramki Tarnovii. W 39. minucie po indywidualnej akcji prowadzenie podwyższył Piotr Sarbinowski. W końcówce pierwszej połowie połowy gościom zabrakło koncentracji, gdyż pozwoli się zbliżyć Tarnovii na jedną bramkę. Początek drugiej połowy był dobry w wykonaniu Korony. Po akcji Piotra Sarbinowskiego gola zdobył Jakub Rerak. Długo z dwubramkowej przewagi drużyna przyjezdna się nie cieszyła, bo w 55. minucie było już 3 : 2 dla Korony. Gospodarze próbowali doprowadzić do remisu, ale skończyło się na golu do Korony. Błąd obrońcy Tarnovii wykorzystał Karol Jankowiak, który zdobył swojego pierwszego gola w drużynie seniorów.

- Przeciwnik od początku na nas ruszył. Najlepiej w ten pojedynek nie weszliśmy. Gospodarze ładnie rozgrywali piłkę. Nam z trudem przychodziło konstruowanie ataku pozycyjnego, ale już pierwsza akcja zakończyła się golem. Gospodarze w pierwszej połowie narzucili mocne tempo i w końcówce drugiej połowy za to zapłacili. Wróciliśmy z Tarnowa Podgórnego z punktami. Wszyscy zawodnicy, poza bramkarzem, zagrali i coś wnieśli w nasze zwycięstwo – powiedział po meczu trener Korony Piaski Michał Roszak.

Ostatni mecz w sezonie 2021/2022 Korona zagra na własnym boisku z Obrą Kościan. Pojedynek odbędzie się w najbliższą  sobotę o godz. 17.00.

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Korona Piaski 2 : 4 (1 : 2)
0 : 1 – Szymon Słoma (24’)
0 : 2 – Piotr Sarbinowski (39’)
1 : 2 – Marcin Łażewski (44’)
1 : 3 – Jakub Rerak (49’)
2 : 3 – Patryk Paluszkiewicz (55’)
2 : 4 – Karol Jankowiak (90’)
Korona: Michałowicz – Dorsz (87’ Ludwiczak), Skowron, Cubal, Frąckowiak, Rerak, Tomowiak (58’ Tomaszewski), P. Draszczyk (69’ Kurzyński), H. Szymczak, Słoma (80’ K. Jankowiak), Sarbinowski