Korona Piaski wygrywa w ostatnim meczu u siebie

Opublikowano: Aktualizacja:

Korona Piaski wygrywa w ostatnim meczu u siebie - Zdjęcie główne

SportW ostatnim meczu rundy jesiennej przed własną publicznością Korona Piaski zdobyła trzy punkty z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Konsekwentnie grający gospodarze wygrali 2 : 0.

W sobotę Korona Piaski rozegrała ostatni mecz przed własną publicznością w rundzie jesiennej. Beniaminek nie radził sobie specjalnie dobrze na własnym boisku, ale w meczu z Tarnovią Tarnowo Podgórne wywalczył trzy punkty. Od pierwszych minut spotkania 18. kolejki próbowali zaatakować goście. Przyjezdni doszli nawet do sytuacji bramkowej, ale Sebastian Kmiecik obronił uderzenie. W rewanżu strzelał Jakub Draszczyk. Golkiper Tarnovii zachował czyste konto. Druga połowa rozpoczęła się od groźnej akcji gospodarzy. Jakub Draszczyk trafił piłką w bramkarza. Na pierwszego gola kibice czekali do 60. minuty. Piłkę na lewym skrzydle dostał Junior Kondok Simon Tor. Napastnik Korony odegrał ją do Szymona Słomy, który mocnym uderzeniem umieścił futbolówce w siatce. Sześć minut później mógł być remis. Mohamed Tayachi ograł Patryka Draszczyka, ale z uderzeniem poradził sobie Sebastian Kmiecik. Po chwili bramkarz Korony znów mógł się wykazać po strzale Mateusza Malczyka. Interwencja nogą uchroniła Koronę przed stratą gola. W 73. minucie Korona wyszła na dwubramkowe. Złe wybicie bramkarza Tarnovii wykorzystał Przemysław Frąckowiak. Kwadrans przed końcem meczu Szymon Słoma mógł przypieczętować wygraną Korony, jednak posłał piłkę obok słupka bramki Tarnovii. Goście w ostatnich piętnastu minutach zagrozili bramce Sebastiana Kmiecika tylko raz. Błąd Dawida próbował wykorzystał Michał Niedźwiedzki, ale piłka trafiła po strzale najskuteczniejszego zawodnika Tarnovii w boczną siatkę.

- Przeciwnik ruszył na nas, ale wytrzymaliśmy pierwsze dziesięć minut. Nie spodziewałem się, że rywal tak zaatakuje, bo Tarnovia na wyjazdach jest raczej schowana i czeka na kontry. Fajne zakończenie rundy jesiennej na własnym boisku, ale trzeba powiedzieć, że brakuje nam punktów na własnym boisku – powiedział po meczu trener Korony Piaski Michał Roszak.

Do zakończenia rundy jesiennej w czwartej lidze pozostała jedna kolejka. W najbliższą sobotę Korona zagra na wyjeździe z Obrą Kościan.

Korona Piaski – Tarnovia Tarnowo Podgórne 2 : 0 (0 : 0)
1 : 0 – Szymon Słoma (60’)
2 : 0 – Przemysław Frąckowiak (73’)
Korona: Kmiecik – Tomaszewski, Skowron, Cubal, Dorsz, Rerak, Nowak, Słoma (90+1 Urbański), P. Draszczyk (90’ P. Jankowiak), J. Draszczyk,  Junior Kondok Simon Tor (61’ Frąckowiak)