Autor: | Zdjęcie: archiwum Życie Gostynia

Korona Piaski wygrywa po karnych. Stawką w meczu z Polonią Kępno było "sześć punktów"  - Zdjęcie główne

Korona Piaski odniosła pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej | foto archiwum Życie Gostynia

Sport Rzuty karne przyniosły Koronie Piaski zwycięstwo w trzeciej kolejce rundy wiosennej, rozegranej w sobotę, 19 marca. Beniaminek pokonał na wyjeździe Polonię Kępno 2:0. Skutecznymi egzekutorami jedenastek byli Piotr Sarbinowski i Eryk Kunicki.

Korona Piaski zagrała w Kępnie - mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie

Korona Piaski zagrała w sobotę w Kępnie. Miejscowa Polonia, podobnie jak drużyna Michała Roszaka, walczy o utrzymanie w czwartej lidze, stąd stawką było "sześć punktów". Przed pojedynkiem zespoły dzieliły cztery punkty. Wyżej sklasyfikowana była Korona Piaski. Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie. W 28. minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Szymonie Słomie. Jedenastkę wykorzystał Piotr Sarbinowski. Sześć minut później zawodnik gospodarzy ponownie naruszył przepisy i sędzia nie miał innego wyjścia jak wskazać na jedenasty metr. Eryk Kunicki podwyższył prowadzenie. W tym spotkaniu sędzia podyktował aż trzy jedenastki. W 89. minucie Alan Janowski sfaulował najgroźniejszego w szeregach miejscowych Filipa Latuska. Napastnik Polonii ustawił piłkę na "wapnie" i przegrał pojedynek z Sebastianem Kmiecikiem.

- Dobrze weszliśmy w mecz. Była widoczna nasza przewaga. Wygraliśmy po dwóch karnych, ale nie był to dla nas łatwy pojedynek. Mecz był zacięty w środku pola. Niestety, na tym etapie boiska nie ułatwiają płynnej gry. Wygraliśmy zasłużenie. Byliśmy aktywniejsi pod bramką przeciwnika. Szkoda, że nie zdobyliśmy nic z akcji. Rzuty karne były ewidentne. Uważam, że sędzia mógł dla nas podyktować jeszcze jedną jedenastkę. Dla nas dzisiaj były najważniejsze trzy punkty. Zrealizowaliśmy cel. Zagraliśmy dzisiaj bez Reraka i Nowaka. W okresie przygotowawczym pracowaliśmy, żeby mieć kilka opcji i to się dzisiaj sprawdza. Gramy lepiej w tyłach, a ofensywnym piłkarzom też gra się łatwiej - podsumował Michał Roszak.

Po 22. kolejce Korona Piaski zajmuje czternaste miejsce w tabeli. Za tydzień drużyna Michała Roszaka pauzuje, bo z rozgrywek wycofały się Wilki Wilczyn. Najbliższe spotkanie Korona rozegra 30 marca. W pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu WZPN zespół Michała Roszaka zagra na wyjeździe z Wartą Międzychód.

Polonia Kępno – Korona Piaski 0 : 2 (0 : 2)

0 : 1 – Piotr Sarbinowski – z rzutu karnego (28’)
0 : 2 – Eryk Kunicki – z rzutu karnego (34’)
Korona: Kmiecik – Tomaszewski, Cubal, Janowski, Frąckowiak, Skowron, H. Szymczak, Kunicki (66’ Dorsz), Słoma (84’ Kurzyński), J. Draszczyk (80’ P. Draszczyk), Sarbinowski