Korona Piaski wróciła z tarczą z Ostrowa Wielkopolskiego

Autor: | Zdjęcie: archiwum ŻG

Korona Piaski wróciła z tarczą z Ostrowa Wielkopolskiego - Zdjęcie główne

Korona Piaski zrewanżowała się Centrze Ostrów Wielkopolski za porażkę z rundy jesiennej | foto archiwum ŻG

Sport Dużymi krokami do celu, jakim jest utrzymanie w czwartej lidze, zbliża się Korona Piaski. W sobotę osłabiony zespół Michała Roszaka pokonał na wyjeździe Centrę Ostrów Wielkopolski 1 : 0. Gola zdobył Kamil Tomowiak.

Do Ostrowa Wielkopolskiego Korona Piaski pojechała mocno osłabiona. Trener Michał Roszak zmuszony był wystawić w podstawowej jedenastce Patryka Jankowiaka i Mateusza Kurzyńskiego. Taktyka na sobotnie spotkanie była prosta.

- Nie mogliśmy się w tym meczu odkrywać, bo Centra to najlepszy zespół grający z kontry. Bardzo szybko, składnie wyprowadzają ataki. Chcieliśmy tego uniknąć. Wiedzieliśmy, że to najgroźniejsza broń naszego rywala – powiedział trener Michał Roszak.

Przez cały mecz wiał mocny wiatr. W pierwszej połowie korzystny był dla gospodarzy. Piłkarze Centry częściej utrzymywali się przy piłce. Rywal oddał dużo strzałów z dystansu, wrzucał piłki w pole karne, ale poważniej w pierwszej połowie bramce Arkadiusza Michałowicza nie zagroził. Mimo sprzyjającego wiatru w drugiej połowie Korona nie zmieniła swojej taktyki. Goście grali konsekwentnie. Zawodnicy wypełniali swoje założenia. W 78. minucie nastąpiła zmiana wyniku. Goście zdobyli bramkę. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Daniel Tomaszewski. Futbolówki nie sięgnął obrońca. Wykorzystał to Kamil Tomowiak, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce Centry. Gol pobudził gospodarzy. Miejscowi przeszli do bardziej zdecydowanych ataków. Więcej pracy miał Arkadiusz Michałowicz, który popisał się trzeba udanymi interwencjami. Mimo dużej przewagi miejscowej drużyny w końcówce spotkania Korona wygrała 1 : 0.

- To, co sobie powiedzieliśmy w szatni, realizowaliśmy. Była dyscyplina taktyczna. Każdy wiedział co ma robić i za co jest odpowiedzialny. Trochę szczęście dopisało i mamy 1 : 0. Zdobyliśmy punkty, które przybliżają nas do utrzymania. Zobaczymy jak potoczą się mecze zespołów z dołu tabeli. Tylko kataklizm może spowodować, że spadniemy. Trzeba jednak brać pod uwagę najgorszy wariant, czyli że matematycznie możemy jeszcze spaść – powiedział po meczu trener Korony Piaski Michał Roszak.

Korona zanotował dzisiaj szósty mecz z rzędu bez porażki. Zespół Michała Roszaka w ostatnich sześciu pojedynkach odniósł cztery zwycięstwa i dwa spotkania zremisował. Do końca sezonu 2021/2022 pozostało pięć kolejek. Korona ma osiem punktów przewagi nad strefą spadkową.

Centra Ostrów Wielkopolski – Korona Piaski 0 : 1 (0 : 0)
0 : 1 – Kamil Tomowiak (78’)
Korona: Michałowicz – Tomaszewski, Cubal, Skowron, Frąckowiak, P. Jankowiak (60’ Dorsz), Szymczak, Kurzyński (60’ Tomowiak), Nowak, Słoma, Sarbinowski