Korona Piaski w dziesiątkę zdobywa punkt na inaugurację

Sport Punkt na inaugurację sezonu w czwartej lidze zdobył beniaminek z Piasków. W sobotnim meczu Korona Piaski zremisowała z LKS-em Gołuchów 1 : 1. Drużyna Michała Roszaka przez pół godziny grała w dziesiątkę.

W pierwszym meczu sezonu 2021/2022 czwartej ligi Korona Piaski nie miała łatwego przeciwnika. Beniaminek podejmował LKS Gołuchów, który od kilku lat należy do czołowych zespołów tej klasy rozgrywkowej. Od początku spotkania goście częściej byli przy piłce. Przewaga LKS-u rosła, ale to gospodarze pierwsi zdobyli bramkę. Piłkę z rogu boiska na krótki słupek dośrodkował Daniel Tomaszewski a głową do bramki skierował ją Hubert Szymczak. Goście mogli doprowadzić do remisu, ale pierwsza część spotkania mogła zakończyć się równie dobrze dwubramkową przewagą miejscowej drużyny. W 41. minucie piłka po uderzeniu Szymona Słomy trafiła w słupek. Drugą część pojedynku gospodarze zaczęli pechowo. W 47. minucie z polu karnym przeciwnika sfaulował Patryk Jankowiak. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Krystian Benuszak. Pech nie opuszczał gospodarzy. W 62. minucie drugi żółty kartonik w głupi sposób „zarobił” Jakub Rerak i Korona w osłabieniu broniła punktu. Goście posiadali przewagę, ale ich akcjach brakowało „konkretów”. Najlepszą okazję do zdobycia gola przyjezdni mieli w 86. minucie, jednak Arkadiusz Michałowicz był na posterunku. Grając w osłabieniu beniaminek ograniczał się do kontr. „Wypady” miejscowych nie były częste, ale groźne. Zwycięską bramkę w 80. minucie mógł zdobyć Jakub Nowak. Piłka po uderzeniu tego zawodnika odbiła się od słupka.

- Mecz nie ułożył się w drugiej połowie pod nas. W pierwszej części pojedynku zrobiliśmy, co mogliśmy. Graliśmy pod wiatr i słońce. Zdobyliśmy gola. Na drugie czterdzieści pięć minut mieliśmy wyjść skoncentrowani. Popełniliśmy błąd. Karny, bramka. Za chwile straciliśmy zawodnika. Na koniec trzeba być zadowolonym z remisu, bo przeciwnik robił duże zamieszanie pod nasza bramką. Dużo było tych wrzutek, ale byliśmy dobrze ustawieni - powiedział po meczu trener Korony Piaski Michał Roszak

W drugiej kolejce Korona Piaski udaje się do Kalisza na mecz z rezerwami KKS-u. Więcej o meczu, zmianach kadrowych w Koronie Piaski w najbliższym wydaniu Życia Gostynia.

Coraz więcej osób włącza się do zbiórki pieniędzy na leczenie dla chorej na SMA Zuzi Suleckiej ze Smogorzewa. W akcję zbierania środków zaangażował się też klub z Piasków. Podczas meczu Korony z LKS-em Gołuchów można było spotkać wolontariuszy zbierających pieniądze dla chorej na rdzeniowy zanik mięśni dziewczynki. Zbiórka będzie też prowadzona na najbliższych meczach w Piaskach. Wszyscy, którzy chcą wspomóc Zuzię Sulecką, mogą to też zrobić przez portal siepomagam.pl (link TUTAJ).

Korona Piaski – LKS Gołuchów 1 : 1 (1 : 0)
1 : 0 - Hubert Szymczak (24’)
1 : 1 – Krystian Benuszak – z rzutu karnego (47’)
Korona: Michałowicz – Tomaszewski, Jankowiak (84’ Frąckowiak), Cubal, Wojtyczka, H. Szymczak, Rerak, Słoma (73’ P. Draszczyk), J. Draszczyk, Nowak, Sarbinowski