Korona Piaski rundę wiosenną zaczęła od zwycięstwa

Sport W sobotę zainaugurowana została runda wiosenna w drugiej grupie piątej ligi. Korona Piaski pokonała Rawię Rawicz 1 : 0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Daniel Tomaszewski.

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej drugiej grupy piątej ligi rywalem lidera z Piasków była Rawia Rawicz. Losy sobotniego spotkania rozstrzygnęły się w pierwszej połowie spotkania. Od początku pojedynku groźniejsi w akcjach ofensywnych byli piłkarze Korony. Mimo kilku dobrze zapowiadających się gol na wagę trzech punktów padł z rzutu wolnego. Bramkarza Rawii zaskoczył Daniel Tomaszewski. W drugiej części pojedynku gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, jednak trochę brakowało szczęścia. Piłka po strzale Tobiasza Szymczaka odbiła się od poprzeczki, a gdy uderzał Szymon Słoma futbolówka zatrzymała się na słupku. Goście mogli w tym pojedynku uratować punkt. W 77. minucie Rawia wywalczyła rzut karny. Z jedenastu metrów strzelał Michał Skrzypczak. Arkadiusz Michałowicz wyczuł intencje wykonawcy rzutu karnego i obronił strzał.

– Był to mecz walki. Mieliśmy problem z przeprowadzeniem składnej akcji, bo boisko po meczu z Sokołem jest mocno rozbiegane. Popełnialiśmy błędy, były niedokładności. Wypracowaliśmy sobie więcej sytuacji i na pewno o tą jedną bramkę byliśmy lepsi – podsumował trener Korony Piaski.

Po osiemnastu kolejkach Korona Piaski ma 45 punktów na koncie i o pięc oczek wyprzedza Kanię Gostyń.

Korona Piaski - Rawia Rawicz 1 : 0 (1 : 0)
1 : 0 - Daniel Tomaszewski (18')
Korona: Michałowicz - Tomaszewski, Jankowiak (77' D. Naskrent), Cubal, Frąckowiak (77' Wojtyczka), T. Szymczak (90' Berchert), Rerak, Dziura (66' Fabich), Smoła (88' P. Skrzypczak), Sarbinowski, Tomowiak