Korona Piaski liderem w piątej lidze

Korona Piaski liderem w piątej lidze - Zdjęcie główne

Korona Piaski odrobiła w środę ligowe zaległości. W meczu pierwszej kolejki drużyna Michała Roszaka pokonała na wyjeździe Rawię Walbet Rawicz 2 : 1. Po trzeciej serii spotkań Korona Piaski z kompletem punktów prowadzi w drugiej grupie piątej ligi.

W środowe popołudnie w Rawiczu zmierzyły się zespoły, które dotąd nie straciły punktów w sezonie 2020/2021. Stawką spotkania Rawia Walbet Rawicz - Korona Piaski było pierwsze miejsce w tabeli drugiej grupy piątej ligi. Po pierwszej połowie zasłużenie prowadzili goście. W 33. minucie Korona objęła prowadzenie. Czwartego gola w barwach zespołu z Piasków w tym sezonie zdobył Piotr Sarbinowski. Goście kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku do 54. minuty. Wtedy w polu karnym gości sfaulowany został Edwin Marchewka. Piłkę na jedenastym metrze od bramki Arkadiusza Michałowicza ustawił Michał Skrzypczak. Intencje strzelającego wyczuł golkiper gości, jednak uderzenie było na tyle precyzyjne i mocne, że na tablicy z wynikami pojawił się wynik 1 : 1. Dwie minuty później Skrzypczak mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, jednak przegrał pojedynek z bramkarzem Korony. W 60. minucie Korona stanęła przed szansą ponownego wyjścia na prowadzenie. Za zagranie ręką w polu karnym sędzia główny podyktował rzut karny. Piotr Sarbinowski przestrzelił i dalej był remis 1 : 1. Goście trzy punkty zapewnili sobie w 79. minucie. Bartłomieja Wośka pokonał Jakub Nowak. Korona kończyła środowe spotkanie w dziesiątkę, bo dwie żółte kartki a w konsekwencji czerwoną ujrzał Karol Smoła. - W pierwszej połowie nie pozwoliliśmy przeciwnikowi zagrozić naszej bramce. Po zmianie stron przytrafił nam się błąd. Mogliśmy nawet przegrywać w tym pojedynku. Wiedzieliśmy, że przyjeżdżamy na trudny teren. Rawia gra twardą piłkę i to nam dzisiaj zawodnicy tej drużyny pokazali. Wygrana mogła być okazalsza, ale kilku sytuacji nie wykorzystaliśmy - podsumował trener Korony Piaski Michał Roszak.

Rawia Walbet Rawicz - Korona Piaski 1 : 2 (0 : 1)
0 : 1 - Piotr Sarbinowski (33')
1 : 1 - Michał Skrzypczak - z rzutu karnego (54')
1 : 2 - Jakub Nowak (79')
Korona: Michałowicz - Tomaszewski, Cubal, Gandera, Frąckowiak, H. Szymczak, T. Szymczak, Smoła, Nowak, Fabich (61' Malicki), Sarbinowski