Korona Piaski już w półfinale Pucharu Polski WZPN

Autor: | Zdjęcie: archiwum ŻG

Korona Piaski już w półfinale Pucharu Polski WZPN - Zdjęcie główne

Korona Piaski awansowała do półfinału Pucharu Polski WZPN | foto archiwum ŻG

Sport Korona Piaski pokonała kolejnego rywala w Pucharze Polski Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Awans do półfinału PP dała wygrana z Czarnymi Ostrowite 3:0.

Dla kibiców Czarnych Ostrowite środowy pojedynek był dużym wydarzeniem. Awans zespołu klasy okręgowej do ćwierćfinału rozgrywek pucharowych na szczeblu wojewódzkim był dużym sukcesem. Kibice liczyli, że w meczu z Koroną Piaski będą świadkami kolejnej niespodzianki. W 1/8 PP Czarni pokonali trzecioligową Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Dla drużyny Michała Roszaka mecz nie mógł się lepiej ułożyć. Już w 6. minucie goście objęli prowadzenie po strzale Igora Skowrona. Na kolejne gole trzeba było poczekać do drugiej połowy. Prowadzenie Korony w 47. minucie podwyższył Hubert Szymczak, a awans w 80. minucie przypieczętował Jakub Nowak.

- Gospodarze bronili się w ośmiu blisko bramki. Ciężko było nam się przedrzeć środkiem, ale dobrze konstruowaliśmy akcje skrzydłami. Mecz dobrze nam się ułożył. Strzeliliśmy gola i już takiego napięcia nie było. Doszliśmy już daleko w pucharze i będziemy walczyć o najwyższe cele. Były pewne obawy przed tym meczem, bo puchar rządzi się swoimi prawami. Dla gospodarzy było to duże wydarzenie. Tym spotkaniem żyło całe Ostrowite. Zostaliśmy ugoszczeni, jakby rozgrywany był finał pucharu – podsumował trener Korony Piaski Michał Roszak.

Korona Piaski jest już w półfinale Pucharu Polski Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Piłkarze Michała Roszaka rywala poznają 11 maja. Będzie nim Centra Ostrów Wielkopolski lub Jarota Jarocin. Półfinał zostanie rozegrany 18 maja.

Czarni Ostrowite – Korona Piaski 0:3 (0:1)

0 : 1 – Igor Skowron (6')
0 : 2 – Hubert Szymczak (47')
0 : 3 – Jakub Nowak (80')
Korona: Michałowicz – Tomaszewski, Skowron, Janowski (87' K. Jankowiak), Dorsz, Rerak (75' P. Jankowiak), Szymczak (79' Tomowiak), P. Draszczyk (64' Kurzyński), Nowak, J. Draszczyk (79' Frąckowiak), Sarbinowski