Korona Piaski awansowała. Wygrana z Huraganem Pobiedziska

Autor: | Zdjęcie: archiwum ŻG

Korona Piaski awansowała. Wygrana z Huraganem Pobiedziska - Zdjęcie główne

Jakub Nowak w meczu z Huraganem Pobiedziska zdobył trzeciego gola | foto archiwum ŻG

Sport Korona Piaski wywalczyła awans do ćwierćfinału Pucharu Polski Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Zespół Michała Roszaka pokonał na wyjeździe Huragan Pobiedziska 3:1.

Korona Piaski zagrała o awans z kolejnym czwartoligowcem

Ponieważ Korona Piaski w sezonie 2021/2022 rywalizuje na poziomie czwartej ligi udział w Pucharze Polski rozpoczęła od szczebla wojewódzkiego. W pierwszej rundzie drużyna Michała Roszaka zagrała na wyjeździe z Wartą Międzychód (czwarta liga). Mecz był zacięty, a losy spotkania rozstrzygnęły się w doliczonym czasie gry. Bramkę na wagę awansu zdobył w nim Piotr Sarbinowski.

Kolejnym przeciwnikiem Korony Piaski był Huragan Pobiedziska (czwarta liga), który w 1/16 PP pokonał nieoczekiwanie Sokoła Kleczew. Zespół z Piasków znów wystąpił w roli gościa. Na gole w środowym meczu kibice musieli czekać do drugiej połowy. W 52. minucie w polu karnym przeciwnika sfaulowany został Eryk Kunicki. Sam poszkodowany "wymierzył sprawiedliwość". Siedem minut później było już 2:0 dla przyjezdnych. Po akcji Eryka Kunickiego gola zdobył Szymon Słoma. W 72. sytuacja gości stała się komfortowa, bo prowadzenie podwyższył Jakub Nowak. Gospodarze w 82. minucie zdobyli tylko gola honorowego. W 85. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Eryk Kunicki.

- Od początku meczu trwała wymiana ciosów. Raz my, raz Huragan był w ataku. Przeciwnik ładnie rozgrywał piłkę. My czekaliśmy na odbiory i kontry. Cieszymy się z wygranej. Zależało nam na zwycięstwie. Chcemy piąć się dalej w rozgrywkach pucharowych – powiedział po meczu Michał Roszak, trener Korony Piaski.

Korona Piaski z Czarnymi Ostrowite o awans do półfinału PP WZPN

W ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Korona Piaski zmierzy się z Czarnymi Ostrowite. Zespół ten występuje w czwartej grupie klasy okręgowej i zajmuje obecnie siódme miejsce. Czarni wygrali Puchar Polski w okręgu konińskim. W pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu WZPN mieli wolny los. W 1/8 PP WZPN pokonali w rzutach karnych trzecioligową Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Huragan Pobiedziska – Korona Piaski 1:3 (0:0)

0 : 1 – Eryk Kunicki – z rzutu karnego (52')
0 : 2 – Szymon Słoma (59')
0 : 3 – Jakub Nowak (72')
1 : 3 – (82')
Korona: Michałowicz – Tomaszewski, Cubal, Janowski, Frąckowiak, Skowron (73' Dorsz), H. Szymczak (89' Tomowiak), Kurzyński (46' P. Draszczyk), Nowak, J. Draszczyk (20' Kunicki), Słoma (85' P. Jankowiak)