Korona odjeżdża konkurencji

Korona odjeżdża konkurencji - Zdjęcie główne

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy Korona Piaski. W sobotnim spotkaniu drużyna Michała Roszaka nie miała problemów z pokonaniem Lipna Stęszew 4 : 0.

Korona bardzo dobrze rozpoczęła pojedynek czwartej kolejki o mistrzostwo drugiej grupy piątej ligi. Już na początku spotkania gospodarze objęli prowadzenie. Drugą bramkę w sezonie zdobył Jakub Nowak. Na przerwę mijescowa drużyna schodziła z trzybramkową przewagą. - Od początku drugiej połowy byliśmy mocno skoncentrowani. Myśleliśmy, że przeciwnik zaatakuje i będzie chciał odrobić straty. Nic takiego nie miało miejsca. Goście raczej nie chcieli wyżej przegrać i cofnęli się - mówi o drugiej części gry trener Korony Piaski Michał Roszak. Po zmianie stron gospodarze zdobyli jeszcze jedną bramkę i zasłużenie wygrali 4 : 0. - Zwycięstwo mogło być okazalsze, ale dobrze spisywał się bramkarz Stęszewa. Moim zdaniem zagraliśmy lepiej niż w Rawiczu. Więcej graliśmy piłkę i dochodziliśmy do bardzo dobrych sytuacji. Bardzo cieszy mnie poprawa gry obronnej. Dużo pracowaliśmy nad tym. Tracimy mało goli i nie popełniamy "głupich" błędów - posumował trener Korony Piaski.
Po czterech kolejkach zespół z Piasków ma 12 punktów. Nad kolejnym zespołem w tabeli Korona Piaski ma już pięc punktów przewagi.

Korona Piaski – Lipno Stęszew 4 : 0 (3 : 0)
1 : 0 – Jakub Nowak (4’)
2 : 0 – Dawid Cubal (26’)
3 : 0 – Tobiasz Szymczak (43’)
4 : 0 – Piotr Sarbinowski (65’)
Korona: J. Naskrent – Tomaszewski, Cubal (81’ Jankowiak), Gendera (79’ D. Naskrent), Wojtyczka (74’ P. Skrzypczak), Smoła (79’ Malicki), T. Szymczak, Rerak (71’ H. Szymczak), Fabich (67’ Frąckowiak), Nowak, Sarbinowski