Korona bliżej awansu na kolejkę przed zakończeniem sezonu

Autor: | Zdjęcie: archiwum

Korona bliżej awansu na kolejkę przed zakończeniem sezonu - Zdjęcie główne

Korona Piaski po raz drugi w bieżącym sezonie pokonała Sokoła Pniewy | foto archiwum

Sport Korona Piaski pokonała na wyjeździe Sokoła Pniewy 3 : 1, a że swój pojedynek dzień później zremisował dotychczasowy lider drugiej grupy piątej ligi, to przed ostatnią kolejką bliżej awansu do czwartej ligi jest drużyna Michała Roszaka.

W przedostatnim meczu sezonu 2020/2021 Korona Piaski zagrała na wyjeździe z Sokołem Pniewy. Sobotnie spotkanie było ważne dla walczącej o awans Korony Piaski, ale też dla miejscowej drużyny, która próbuje uniknąć spadku. Każdy chciał wygrać, ale cel osiągnęła Korona Piaski. Goście zwyciężyli 3 : 1.

– W trzydzieści minut mogliśmy załatwić sprawę. Mogło być z cztery, pięć. W drugiej połowie zamiast strzelić trzecią bramkę przeciwnik mógł nas ukarać, bo miał dwie okazje do strzelenia goli – powiedział po meczu trener Korony Piaski Michał Roszak.

Po sobotnim zwycięstwie Korona awansowała na pierwsze miejsce i czekała na to, co zrobi w niedzielę w Rawiczu Kania Gostyń. Dotychczasowy lider drugiej grupy piątej ligi zremisował w Rawią Walbet 2 : 2 i na kolejkę przed zakończeniem sezonu pierwsze miejsce zajmuje Korona Piaski. Zespół Michała Roszaka wyprzedza Kanię Gostyń o jeden punkty. W ostatniej kolejce Korona Piaski podejmować będzie Płomienia Przyprostynia. Początek spotkania w najbliższą sobotę o godz. 17.00.

Sokół Pniewy – Korona Piaski 1 : 3 (1 : 2)
0 : 1 – Daniel Tomaszewski (9’)
0 : 2 – Jakub Rerak (25’)
1 : 2 – (37’)
1 : 3 – Szymon Słoma (89’)
Korona: Michałowicz – Jankowiak, Wojtyczka, Berchert, Tomaszewski, Gendera (64’ Dziura), Rerak, Cubal, Fabich (72’ P. Skrzypczak), Szymczak, Słoma