Klasa okręgowa. Tylko jedna wygrana

Klasa okręgowa. Tylko jedna wygrana - Zdjęcie główne

18. kolejka w leszczyńskiej klasie okręgowej nie była szczęśliwa dla zespołów powiatu gostyńskiego. Tylko Wisła Borek Wielkopolski zdobyła trzy punkty. Zadowoleni też mogą być piłkarze Piasta Poniec, którzy z Czempinia wywieźli jeden punkt.

Wisła Borek Wielkopolski wygrała w Osiecznej 1 : 0. Zwycięską bramkę w drugiej połowie zdobył Kacper Kędziora. - W pierwszej połowie mieliśmy sytuacje i ten pojedynek mógł być rozstrzygnięty. Tak się nie stało i do końca pojedynku musieliśmy drżeć o wynik. Musimy o tym pojedynku jak najszybciej zapomnieć - stwierdził trener Wisły Borek Wielkopolski Tomasz Gawroński. Bezbramkowym remisem zakończył się pojedynek Heliosa Czempiń z Piastem Poniec. Niewątpliwie takie rozstrzygnięcie jest sukcesem drużyny Leszka Krzyżostaniaka. Gospodarze na początku mieli dwie bardzo dobre okazje bramkowe. Piast najbliższy zdobycia gola był po akcji Wojciecha Alejskiego. Zawodnik Piasta wygrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy, jednak piłkę zmierzającą do bramki wybił obrońca. - Helios pokazał swoje możliwości w Borku Wielkopolskim. Oglądałem to spotkanie. Goście pokazali, że są mocną drużyną. Helios zaatakował nas od pierwszej minuty, ale staraliśmy się odgryzać. W drugiej połowie zagraliśmy uważnie w obronie i nie dopuściliśmy pod własną bramką do sytuacji bramkowych - powiedział o meczu Leszek Krzyżostaniak. Miłym akcentem rozpoczął się sobotni pojedynek Zjednoczonych Pudliszki z Gromem Wolsztyn. Przed spotkaniem Remigiusz Jerszyński odebrał okazały puchar za 200 bramek w barwach Zjednoczonych. Mecz zgodnie z oczekiwaniami wygrali goście, jednak trener miejscowych Dariusz Olejniczak nie krył rozczarowania. - Lider nie prezentował się dobrze i powinniśmy to wykorzystać. Uważam, że stać nas było dzisiaj nawet na trzy punkty – powiedział trener Zjednoczonych. W 18. kolejce piłkarze Lwa Pogorzela pojechali do Kębłowa. Trener Michał Roszak miał do dyspozycji tylko jedenastu zawodników. W końcówce Lew grał z przewagą jednego zawodnika, ale nie potrafił tego wykorzystać i przegrał 3 : 6.

Tęcza-Osa Osieczna – Wisła Borek Wielkopolski 0 : 1 (0 : 0)
0 : 1 – Kacper Kędziora (58’)
Wisła: Kubiak – Kędziora, Juskowiak, Bruder, P. Gościniak, Kasprzak, Grzemski, Piasecki (46’ Andrzejewski), Marciniszyn, Robak (90’ D. Andrzejczak), M. Tomczak (63’ Gawroński)

Zjednoczeni Pudliszki – Grom Wolsztyn 0 : 2 (0 : 1)
0 : 1 – z rzutu karnego (35’)
0 : 2 – (73’)
Zjednoczeni: F. Bzdęga – Głoskiewicz, Nowak, Organiszczak (56’ Gronowski), P. Bzdęga (73’ J. Pazoła), Pajkert, Kurasiak (18’ Płoszajczak), Danielczak, Baranowski, Jerszyński (71’ Gajewski), Bukowski (46’ Józefiak),

Dąb Kębłowo – Lew Pogorzela 6 : 3 (2 : 1)
1 : 0 – (33’)
2 : 0 – (35’)
2 : 1 – Mateusz Kubiak – z rzutu karnego (43’)