Kibice czekają na wygarną. Remis Kani Gostyń w Koźminie

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: G. Wosiak

Kibice czekają na wygarną. Remis Kani Gostyń w Koźminie - Zdjęcie główne

Biały Orzeł Koźmin - Kania Gostyń 1 : 1 | foto G. Wosiak

Sport Przynajmniej tydzień na pierwszą wygraną w rundzie wiosennej będą musieli poczekać kibice Kani Gostyń. W niedzielę drużynie Grzegorza Wosiaka nie udało się pokonać na wyjeździe Białego Orła Koźmin Wlkp.

Przed tygodniem na inaugurację piłkarskiej wiosny Kania Gostyń podejmowała PKS Racot. Ten przeciwnik wyraźnie nie odpowiada jedenastce z Gostynia, bo znów nie udało się wygrać. Mecz zakończył się remisem 0:0. Kibice liczyli, że pierwsza wiosenna wygrana Kani padnie już w niedzielę w Koźminie Wielkopolskim.

Mecz Kani Gostyń z Białym Orłem goście zaczęli dobrze. Już w piatej minucie blisko zdobycia bramki dającej prowadzenie był Radosław Wachowski. Piłka odbiła się od poprzeczki. W 21. minucie pomocnik Kani był skuteczniejszy i drużyna Grzegorza Wosiaka uzyskała jednobramkową przewagę. Goście mieli więcej z gry, ale nie przekładało się to na kolejne sytuacje bramkowe.

W 38. minucie po akcji zapoczątkowanej wrzutem z autu gospodarze doprowadzili do remisu. Po zmianie stron zawodnicy Grzegorza Wosiaka mieli problemy z dojściem do klarownych sytuacji. W samej końcówce po indywidualnej akcji Dawid Jędryczka trafił w boczną siatkę. Gospodarze też mieli swoją okazję, ale dobrze bronił Kacper Przybylski.

- Tak jak tydzień temu, musimy zadowolić się jednym punktem – skomentował Grzegorz Wosiak, trener Kani Gostyń.

Mimo remisu Kania Gostyń utrzymała piąte miejsce w tabeli, bo swój mecz też zremisowała Warta Śrem.

Biały Orzeł Koźmin Wlkp. - Kania Gostyń 1:1 (1:1)

0:1 – Radosław Wachowski (21’)
1:1 – (38’)
Kania: Przybylski – Jankowski, Nowaczyk, D. Krzyżostaniak, Łapawa, Wojciechowski (46’ Smektała), Wachowski, Jędryczka, Goszczyński (68’ Kręgielczak), Kruger (68’ Szkudlarek), Kłakulak