Kaniasiatka Gostyń wygrała w pierwszym meczu rundy play-off

Sport W weekend rozpoczęła się runda play-off w trzeciej lidze siatkówki kobiet. W pierwszym meczu Kaniasiatka Gostyń pokonała we własnej hali KS Piła 3 : 1.

8 stycznia zawodniczki Kaniasiatki Gostyń rozegrały ostatni mecz w sezonie zasadniczym trzeciej ligi. Siatkarki prowadzone przez Karinę Mierzyńską-Grys przegrały z KS Volley Turek i po rozegraniu dwunastu spotkań zajęły czwarte miejsce w swojej grupie. W sezonie 2021/2022 do rundy play-off kwalifikowały się właśnie po cztery zespoły. Zespół z Gostynia trafił na zwycięzcę grupy I, KS Piła. Pierwszy mecz rozegrany został w Gostyniu. W secie inaugurującym sobotni pojedynek gospodynie szybko wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Trener KS Piła próbował korygować grę swoich zawodniczek, ale niewiele to zmieniło. Druga partia miała zupełnie inny przebieg. To przyjezdne odskoczyły i pewnie wygrały do 12. Kolejne sety były bardziej zacięte. Zwycięsko z  nich wychodziła miejscowa drużyna. Kaniasiatka wygrała 3 : 1. Rewanż rozegrany zostanie za tydzień w Pile.
W pozostałych meczach zwycięstwa odnosiły zespoły wyżej klasyfikowane po sezonie zasadnicznym.

I runda play-off III liga kobiet
UKS Milesza Targowa Górka - GLKS BARYCZ Janków Przygodzki 0-3 (10:25, 19:25, 4:25)
MLKS ORLIK MIŁOSŁAW - UKS PIĄTKA Turek 0:3 (15:25, 12:25, 21:25)
KS Volley Turek - SPS Volley Piła 0:3 (24:26, 21:25, 23:25)
UKS KANIASIATKA Gostyń - KS Piła3:1 (25:17, 13:25, 25:22, 25:18)