Kaniasiatka Gostyń druga w Wielkopolsce w mini siatkówce czwórek

Autor: | Zdjęcie: FB Kaniasiatka Gostyń

Kaniasiatka Gostyń druga w Wielkopolsce w mini siatkówce czwórek - Zdjęcie główne

Wicemistrzynie Wielkopolski w mini siatkówce czwórek | foto FB Kaniasiatka Gostyń

Sport Wicemistrzostwo Wielkopolski w czwórkach wywalczyły młode zawodniczki Kaniasiatki Gostyń. Siatkarki prowadzone przez Tomasza Poznańskiego w lipcu powalczą o medal Mistrzostw Polski w mini siatkówce.

Finał Wielkopolski czwórek w mini siatkówce rozegrany został w Kaliszu. Awans do grona najlepszych drużyn wywalczył zespół Kaniasiatki, który prowadzi Tomasz Poznański. Młode siatkarki z Gostynia dobrze rozpoczęły turniej w fazie grupowej. Kaniasiatka pokonała Energetyka Poznań 4 (2 : 0), Barycz Janków Przygodzki (2 : 0) oraz gospodarza mistrzostw 17 Kalisz (2 : 1). Gostyń z pierwszego miejsca awansował do najlepszej czwórki mistrzostw. Druga faza zawodów znów dobrze układała się dla zawodniczek Tomasza Poznańskiego. Najpierw Kaniasiatka pokonała ubiegłorocznego wicemistrza Polski, Energetyka Poznań 1 2 : 0. W meczu z Turkiem potrzebne było rozegranie trzech setów. Kaniasiatka wygrała 2 : 1 i zapewniła sobie tym samym awans do Finału Mistrzostw Polski w Gliwach. Na zakończenie turnieju drużyna Tomasza Poznańskiego ponownie zmierzyła się z 17 Kalisz. Tym razem górą z tego pojedynku wyszły miejscowe zawodniczki, które wywalczyły złoty medal.

- Jestem bardzo zadowolony jako trener z postawy moich zawodniczek. Ilość godzin i potu wylanego na treningach zaprocentowało w osiągnięciu założonego przez nas celu. Wiem, że chwilami było ciężko, ale zawsze wierzyłem w mój zespół i do ostatniego treningu w czwartek, na którym omawialiśmy taktykę, byłem pewny, że jak uda zagrać się na sto procent, to damy radę – podsumował trener Kaniasiatki Gostyń Tomasz Poznański.

Po srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski w mini siatkówce sięgnęły: Kaja Chudzińska, Olga Radczyk Katarzyna Prywer Michalina Michnowska oraz Blanka Mikołajczak.