Kania Gostyń rozkręciła się na dobre w drugiej połowie

Autor: | Zdjęcie: P. Hain

Kania Gostyń rozkręciła się na dobre w drugiej połowie - Zdjęcie główne

Stal Pleszew - Kania Gostyń 0 : 5 | foto P. Hain

Sport Trzecie wyjazdowe zwycięstwo w sezonie odniosła Kania Gostyń. W meczu ze Stalą Pleszew drużyna Grzegorza Wosiaka rozkręciła się w drugiej połowie strzelając cztery gole.

W 14. kolejce o mistrzostwo trzeciej grupy piątej ligi Stal Pleszew podejmowała Kanię Gostyń. Od początku sobotniego pojedynku optyczną przewagę uzyskali goście. Już w siódmej minucie padł pierwszy gol. Dośrodkowanie Błażeja Danielczaka wykorzystał Dawid Jędryczka. W pierwszej części spotkania Kania mogła zdobyć jeszcze dwie bramki. Denis Bolewicz oddał jednak zbyt słaby strzał, natomiast lob Dawida Jędryczki też nie był skuteczny. W drugiej połowie goście wykazali się wyższą skutecznością. Piłkarze Grzegorza Wosiaka zdobyli cztery gole. Kania wygrała zasłużenie 5 : 0.

- Cały mecz byliśmy dominującym zespołem, chociaż w pierwszej połowie zbyt często graliśmy za szybko i dlatego dominowała głównie walka. W przerwie skorygowaliśmy to i efekty przyszły. Szybko strzelone dwie bramki ustawiły mecz i do końca kontrolowaliśmy spotkanie – podsumował trener Kani Gostyń Grzegorz Wosiak.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Kania zagra przed własną publicznością. W sobotę zespół Grzegorza Wosiaka gościć będzie Rawię Rawicz. Początek spotkania o godz. 13.00

Stal Pleszew – Kania Gostyń 0 : 5 (0 : 1)
0 : 1 – Dawid Jędryczka (7’)
0 : 2 – Błażej Danielczak (52’)
0 : 3 – Dawid Jędryczka (56’)
0 : 4 – Mateusz Mucha (67’)
0 : 5 – Mateusz Mucha (82’)
Kania: J. Krzyżostaniak - Szkudlarek (62' Kruger). D. Krzyżostaniak, Mucha, Nowaczyk (77' Humerski), Wachowski, Kręgielczak (70' Goszczyński), Danielczak ( 75' Wojciechowski), Jankowski, Bolewicz, (46' Kłakulak), Jędryczka (67' Wosiak)