Kania Gostyń nowym liderem w piątej lidze

Autor: | Zdjęcie: Kania Gostyń

Kania Gostyń nowym liderem w piątej lidze - Zdjęcie główne

Płomień Przyprostynia - Kania Gostyń 0 : 3 | foto Kania Gostyń

Sport Zmiana lidera w drugiej grupie piątej ligi. Po zwycięstwie nad Płomieniem Przyprostynia Kania Gostyń awansowała na pierwsze miejsce.

Na bramki w meczu 21. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy piątej ligi pomiędzy Płomieniem Przyprostynia a Kanią Gostyń kibice musieli czekać do drugiej połowy. W 58. minucie Kania objęła prowadzenie. Gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Mateusz Nowaczyk. W 71. minucie po podaniu Wojciecha Kłakulaka prowadzenie gości podwyższył Radosław Wachowski. Dwie minuty przed końcem spotkania prostopadłe podanie Denisa Bolewicza wykorzystał Filip Szkudlarek i ustalił wynik spotkania na 3 : 0 dla gości.

- Pierwsza połowa była przeciętna w naszym wykonaniu. Zbyt często graliśmy długą piłką, co przy rosłych zawodnikach gospodarzy powodowało straty i dodatkowo napędzało ich do ataku. Z tego rodziły się groźne sytuacje pod naszą bramką. W przerwie nakreśliliśmy plan na drugą połowę i była ona już pod pod nasze dyktando. Stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki z czego wykorzystaliśmy trzy – powiedział po meczu trener Kani Gostyń Grzegorz Wosiak.

Kania zdobyła trzy punkty i czekała na rozstrzygnięcie meczu Lipno Stęszew – Korona Piaski, który rozpoczął się pół godziny później. Ponieważ dotychczasowy lider przegrał w Stęszewie 0 : 1 na pierwsze miejsce w drugiej grupie piątej ligi awansowała Kania Gostyń. Drużyna Grzegorza Wosiaka o dwa punkty wyprzedza Koronę Piaski i o cztery Lipno Stęszew.

Płomień Przyprostynia – Kania Gostyń 0 : 3 (0 : 0)
0 : 1 – Mateusz Nowaczyk (58’)
0 : 2 – Radosław Wachowski (71’)
0 : 3 – Filip Szkudlarek (88’)
Kania: Przybylski – Maćkowski (46’ D.Krzyżostaniak), Nowaczyk (89’ Humerski), Fechner, Łapawa, Karolczak (89’ Goszczyński), Wachowski, Jankowski, Jędryczka (84’ Bolewicz), Aksamit (82' Smektała), Kłakulak (78’ Szkudlarek)