Kania Gostyń kończy sezon na piątym miejscu

Sport Zwycięstwem sezon 2021/2022 zakończyła Kania Gostyń. W meczu wyjazdowym drużyna Grzegorza Wosiaka pokonała Rawię Rawicz 2 : 1.

Po tym jak walkowerem w przedostatniej kolejce ukarana została Ostrovia Ostrów Wielkopolski Kania Gostyń miała jeszcze szansę na czwarte miejsce w tabeli na koniec sezonu. Zespół Grzegorza Wosiaka musiał wygrać na wyjeździe z Rawią Rawicz i liczyć na potknięcie Ostrovii w ostatniej kolejce. Drużyna z Gostynia zrobiła swoje, choć trzy punkty zapewniła sobie w końcówce pojedynku w Rawiczu. W 35. minucie goście przejęli piłkę w środku pola. Ta trafiła do Wojciecha Kłakulaka. Napastnik Kani zagrał ją do Wojciecha Goszczyńskiego, który strzałem w krótki róg pokonał bramkarza Rawii. Radość przyjezdnych nie trwała długo. W 38. minucie do remisu doprowadził Mikołaj Marszałek. Po zmianie stron Kania Gostyń osiągnęła jeszcze większą optyczną przewagę, ale długo nie potrafiła jej udokumentować bramką. Okazje do zdobycia gola mieli Radosław Wachowski, Wojciech Kłakulak czy też Norbert Jankowski. Ostatniego trafienie w sezonie 2021/2022 dla Kani zaliczył Radosław Wachowski, który precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego pokonał Michała Wolnego w 85. minucie.

- Zagraliśmy dzisiaj bardzo mądrze. Przy tych warunkach pogodowych, w dużych fragmentach gry, potrafiliśmy utrzymywać się przy piłce zmuszając rywali do biegania. Zwycięstwo w ostatnim meczu to zawsze miły akcent na zakończenie sezonu – powiedział po meczu trener Kani Gostyń Grzegorz Wosiak.

Ostatni mecz sezonu wygrała Ostrovia Ostrów Wielkopolski, więc Kania Gostyń zakończyła sezon na piątym miejscu.

Rawia Rawicz – Kania Gostyń 1 : 2 (1 : 1)
0 : 1 – Wojciech Goszczyński (35’)
1 : 1 – Mikołaj Marszałek (38’)
1 : 2 – Radosław Wachowski (85’)
Kania: Przybylski- Nowaczyk (49' Dzikowski) Krzyżostaniak, Mucha, Kręgielczak, Jankowski (86' Jagodziński), Wachowski, Wojciechowski (46' Humerski), Goszczyński (64' Korytny), Smektała (74' Mikołajczak), Kłakulak