Kania Gostyń awansowała o jedno miejsce w tabeli piątej ligi

Sport Na czwarte miejsce w tabeli trzeciej grupy piątej ligi awansowała Kania Gostyń. W sobotę (7 maja 2022r.) drużyna Grzegorza Wosiaka pokonała Zefkę Kobyla Góra 1:0.

W bardzo dobrej formie znajdują się ostatnio piłkarze Kani Gostyń. Przed sobotnim spotkaniem z Zefką Kobyla Góra zespół z Gostynia miał na koncie trzy z rzędu wygrane. I trzeba zaznaczyć, że zwycięstwa odniesione zostały z drużynami, które plasują się w czołówce trzeciej grupy piątej ligi. Kania pokonała kolejno Ostrovię Ostrów Wielkopolski, Wartę Śrem i Pinsel-Peter Krobiankę Krobia.

W sobotę Kania podejmowała teoretycznie słabszego przeciwnika, Zefkę Kobyla Góra. W rundzie jesiennej drużyna Grzegorza Wosiaka wygrała 2:0, ale defensywę Zefki przełamała w końcówce spotkania. W meczu 23. kolejki piłkarze Grzegorza Wosiaka gola zdobyli już w pierwszej połowie. Po kilkunastu „badawczych” minutach ciężar gry przeniósł się na połowę gości. Gospodarze coraz częściej dochodzili do pozycji strzeleckich. Gola udało się zdobyć ze stałego fragmentu gry. W 34. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłką opuściła szesnastkę Zefki. Ponownie wprowadził ją tam Błażej Danielczak i przy udziale Damiana Krzyżostaniaka znalazła się w bramce gości. Goście nieco ożywili się w kocówce pierwszej połowy, ale czujny w bramce był Jakub Krzyżostaniak.

Druga połowa nie przyniosła zwrotu akcji. Gospodarze praktycznie nie dopuścili do sytuacji bramkowej i odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. Ponieważ swój mecz z Polonią Leszno przegrała Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Kania Gostyń awansowała na czwarte miejsce w tabeli.

Kania Gostyń – Zefka Kobyla Góra 1:0 (1:0)

1:0 – Damian Krzyżostaniak (34')
Kania: J. Krzyżostaniak – Jankowski, D. Krzyżostaniak, Mucha, Kręgielczak (72' Kłakulak), Nowaczyk (68' Wojciechowski), Wachowski, Goszczyński (62' Smektała), Danielczak (90' Humerski), Kruger (36' Łapawa), Jędryczka (85' Szkudlarek).