Juniorzy Kani Gostyń w ostatniej kolejce zagrali z Lechią Gdańsk

Sport Juniorzy Kani Gostyń zakończyli udział w rozgrywkach Ligi Makroregionalnej. W ostatnim meczu kibice, którzy licznie zgromadzili się na trybunach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu, zobaczyli w akcji Lechię Gdańsk.

W 14. kolejce o mistrzostwo grupy B Ligi Makroregionalnej juniorzy Kani Gostyń podejmowali swoich rówieśników z Lechii Gdańsk. Goście już wcześniej zapewnili sobie zwycięstwo w grupie. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gości. W 24. minucie gola na 0 : 1 zdobył Volodymyr Kharyton. W 58. minucie zespół Krzysztofa Michalskiego doprowadził do remisu. Gola zdobył Jędrzej Wosiak. To był dobry okres gry gospodarzy i wydawało się, że mogą się oni pokusić nawet o trzy punkty w meczu, bo od 69. minuty Lechia grała w dziesiątkę. Ta sytuacja tylko podrażniła gości, bo w 73. minucie już prowadzili. W doliczonym czasie gry przyjezdni przypieczętowali zwycięstwo zdobywając trzeciego gola.

To był fajny mecz na zakończenie ligi, bo przyjechała do nas Lechia Gdańsk. Ten zespół był poza zasięgiem innych drużyn i wygrał rywalizację w grupie. Pojedynek był ciekawy dla kibiców. Mimo wysokiej temperatury prowadzony był w dobrym tempie. Uważam, że zagraliśmy dobry mecz, mimo straconych trzech bramek. Były momenty, że spotkanie było wyrównane. My mieliśmy sytuacje i Lechia. Wyszło większe doświadczenie i cwaniactwo piłkarskie zawodników z Gdańska. Mimo gry w dziesiątkę potrafili się utrzymać przy piłce. My natomiast zamiast w drugiej połowie uspokoić grę, zbyt szybko chcieliśmy doprowadzać do sytuacji bramkowych. Nadziewaliśmy się na kontry, które mogły nas kosztować bramką. Tak straciliśmy trzeciego gola. Brakowało w niektórych sytuacjach optymalnym wyborów i skuteczności. Chłopacy walczyli do końca, ale nie udało się zdobyć punktów w ostatnim meczu – podsumował trener juniorów Kani Gostyń Krzysztof Michalski.

Juniorzy Kani Gostyń zajęli siódme miejsce w tabeli grupy B Ligi Makroregionalnej. W czternastu spotkaniach odnieśli cztery zwycięstwa, trzy mecze zakończyły się remisami. Drużyna Krzysztofa Michalskiego przegrała siedem pojedynków. Najlepszymi strzelcami zespołu z Gostynia byli Jędrzej Wosiak i Kacper Korytny, którzy zdobyli po osiem goli.

Kania Gostyń – Lecha Gdańsk 1 : 3 (0 : 1)
0 : 1 – Volodymyr Kharyton (24’)
1 : 1 – Jędrzej Wosiak (58’)
1 : 2 – Amadeusz Mielnik (73’)
1 : 3 – Amadeusz Mielnik (90+2)
Kania: K. Stróżyński – Gendera, Jagodziński, Dzikowski, Nowaczyk, Mikołajczak (79’ Bąk), Kręgielczak, Jaraczewski, Pietrula, Korytny, Wosiak