Junior dał wygraną Kani Gostyń

SportDrugie zwycięstwo w sezonie odniosła Kania Gostyń. Zwycięstwo w meczu z Victorią Ostrzeszów zapewnił gostyńskiej drużynie Alan Jankowiak.

Do sobotniego pojedynku Kania Gostyń i Victoria Ostrzeszów przystępowały z trzema punktami na koncie.

Po pierwszej połowie meczu w Gostyniu bliżsi wzbogacenia się o kolejne punkty byli gospodarze. Bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego gola zdobył Jonasz Jaraczewski.

Pierwsza akcji Kani w drugiej połowie mogła dać kolejnego gola, jednak Norbert Jankowski przegrał pojedynek z bramkarzem Victorii. Niewykorzystana sytuacja zemściła się. Po składnej akcji do remisu doprowadził Przemysław Dubiel. Kania bardzo szybko mogła wyjść znów na prowadzenie, ale dwóch sytuacji bramkowych nie wykorzystał Robert Kręgielczak. W 79. minucie na boisku pojawił się Alan Jankowiak i to młodych zawodnik Kani został bohaterem tego pojedynku. W 87. minucie junior Kani zdecydował się na strzał zza pola karnego i była to bardzo dobra decyzja. Piłka znalazła się w bramce Victorii.

Kania Gostyń wygrała z Victorią Ostrzeszów 2 : 1 i po sobotnich spotkaniach awansowała na drugie miejsce w tabeli trzeciej grupy piątej ligi.

- Szybko zdobyta bramka wydawało się, że ustawi ten mecz, ale gra nasza była przeciętna w pierwszej połowie. Victoria zagrażała nam po stałych fragmentach gry. Goście mieli kilka rzutów rożnych. Zbyt łatwo pozwalaliśmy przeciwnikowi podchodzić pod nasze pole karne. Wiedzieliśmy, że druga połowa nie będzie łatwa. Po zmianie stron goście zdobyli gola. To ich nakręciło. Mecz dla kibiców stał się ciekawszy. Może mniej było jakości piłkarskiej, ale było dużo walki. Mieliśmy swoje sytuacje. W końcówce Alan zdecydował się na strzał z szesnastu metra i zdobył gola. Dysponujemy taką, a nie inną siłą i jeśli w meczu nie będziemy wykorzystywać okazji, to będą tak te spotkania wyglądały – powiedział po meczu trener Kani Gostyń Grzegorz Wosiak.

Kania Gostyń – Victoria Ostrzeszów 2 : 1 (1 : 0)
1 : 0 – Jonasz Jaraczewski (10’)
1 : 1 – Przemysław Dubiel (58’)
2 : 1 – Alan Jankowiak (87’)
Kania: Przybylski – Woźniak (64’ Kostuj), D. Krzyżostaniak, Golniewicz, Dzikowski, Jankowski, Gendera, Kręgielczak (90’ Pietrula), Jaraczewski (79’ Jankowiak), Snuszka (67’ Mikołajczak), Smektała (59’ Korytny)