Jerszyński katem Korony

Jerszyński katem Korony - Zdjęcie główne

Drugiej z rzędu porażki doznała Korona Piaski. W derbach powiatu gostyńskiego zespół z Piasków przegrał 2 : 3 ze Zjednoczonymi Pudliszki. Gości do zwycięstwa poprowadził Remigiusz Jerszyński.

Przed tygodniem Korona przegrała derby z Krobianką i podobny los spotkał ją w sobotę w meczu ze Zjednoczonymi. Goście objęli prowadzenie w drugiej minucie, ale drużyna Sławomira Gintowta wyrównała przed przerwą. Gdy w 54. minucie Marcin Piech wyprowadził gospodarzy na prowadzenie wydawało się, że nic nie przeszkodzi im w odniesieniu zwycięstwa. Goście mają jednak w składzie Remigiusza Jerszyńskiego, który w ostatnim kwadrasie spotkania dwa razy pokonał Arkadiusza Michałowicza i zapewnił trzy punkty Zjednoczonym. - To był zacięty, momentami zbyt ostry mecz. Posiadaliśmy w tym spotkaniu przewagę, ale na własne życzenie nie zdobyliśmy trzech punktów. Popełniliśmy zbyt wiele błędów indywidualnych. Sprezentowaliśmy dzisiaj gościom trzy bramki - powiedział po meczu trener Korony Sławomir Gintowt. - Dla nas miał to być mecz prawdy. Dobrze rozpoczęliśmy spotkanie, jednak z każdą minutą było coraz trudniej. Nie dysponowałem dzisiaj wszystkimi chłopakami, przez to miałem ograniczone pole manerwu w tym pojedynku. Udało się i możemy się cieszyć z trzech punktów zdobytych na trudnym terenie - podsumował trener Zjednoczonych Andrzej Lokś.

W pojedynku derbowym dużo było walki. Przez to sędzia główny musiał często sięgać do kieszonki z kartkami. Obok żółtych kartek pojawiły się też dwie czerwone. Ujrzeli je: Przemysław Ludwiczak z Korony i Leszek Kołak (za dwie żółte) z drużyny gości.