Gościnni gospodarze

Gościnni gospodarze - Zdjęcie główne

Gostyńska kręgielnia gościła młodych sportowców, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Polski Juniorów. Na starcie zameldowało się ponad 50 zawodniczek i zawodników. Mistrzowski tytuł wywalczyła Aneta Szostek z Polonii Łaziska Górne. Srebro zdobyła Liwia Strzelczyk z Tarnowa Podgórnego, a brąz Marta Duszyńska z Wronek. W parach triumfowały zawodniczki z Dębinek Gdańsk – Maja Olszewska i Natalia Postrożny. W kategorii juniorów zwyciężył Michał Szulc (Polonia 1912 Leszno), który jako jedyny przekroczył barierę sześciuset kręgli. Srebro dla Mariusza Wolszlegera z Tucholi, a brąz dla kolejnego gracza z Leszna Filipa Glapiaka. Natomiast najlepszą juniorską parą na sezon 2012/13 zostali zawodnicy Tucholanki Tuchola – Jarosław Przytarski i Mariusz Wolszleger. Gostyński Start był reprezentowany przez bardzo skromną dwuosobową ekipę. Gospodarze nie byli wymieniani wśród faworytów, ale po cichu można było liczyć na przyzwoity występ na własnej kręgielni, a co za tym idzie miłą niespodziankę. Niestety gostynianie nie nawiązali walki, kończąc rywalizację na odległych lokatach. Jagoda Śpikowska została sklasyfikowana na 22 miejscu, zaś Mariusz Matysiak na 24 m-scu.