Reklama

Futsalistki sprawiły sobie wicemistrzostwo Polski na gwiazdkę

Opublikowano: śr, 18 gru 2019 15:53
Autor:

Futsalistki sprawiły sobie wicemistrzostwo Polski na gwiazdkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport

Drugie miejsce w organizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Futsal Ekstraklasą turnieju Futsal Gram zajęły zawodniczki Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi. Zawody odbyły się w formie czterech eliminacji regionalnych w Toruniu, Lesznie, Warszawie i Katowicach oraz wielkiego finału w Opolu.

W turnieju brały udział reprezentacje szkół podstawowych z całej Polski złożonych z uczniów i uczennic od V do VIII klasy. Zgodnie z podziałem na strefy krobskie futsalistki rozgrywały swoje mecze w eliminacjach leszczyńskich wygrywając je, tym samym gwarantując sobie grę w turnieju finałowym.

Od 13 do 15 grudnia na dwóch opolskich arenach: Stegu Arena i Hali Politechniki Opolskiej walczyło ze sobą 20 drużyn: 12 zespołów chłopców i 8 zespołów dziewczynek. Rywalizację poprzedziła uroczysta ceremonia otwarcia, podczas której wszyscy uczestnicy mieli okazję zaprezentować się szerokiej publiczności.

- Organizatorzy zadbali o każdy szczegół, żeby dziewczyny w komforcie przygotowywały się do turnieju. Czuliśmy wielkie emocje, gdyż kibice śledzili naszej zmagania przed ekranami telewizorów, ale też bardzo duża grupa dotarła do Opola. Byli to głównie rodzice naszych zawodniczek oraz trener Łukasz Walczak z Akademii Ruchu zviNNa - mówi Patrycja Kapała, trenerka futsalistek Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi.

Drużyna z krobskiej podstawówki, w większości składająca się z uczennic klas sportowych VII i VIII (13 i 14 lat) trafiła do grupy A. W fazie grupowej w walce z pozostałymi trzema zespołami z Warszawy, Torunia i Opola dziewczyny pokazały klasę strzelając przeciwniczkom 21 bramek, same zaś straciły tylko jedną.

Po wyjściu z grupy z kompletem punktów futsalistki do półfinału grały „na zero z tyłu”. Jedyną ekipą, która zdołała zatrzymać krobską drużynę były zawodniczki gospodarzy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 24 im. Przyjaźni Narodów Świata w Opolu. W finale wygrały z drużyną z Krobi 5:3.

- Dominowałyśmy przez cały turniej, ale ostatecznie musiałyśmy uznać wyższość gospodarzy. Dziewczyny wykonały tytaniczną pracę zespołową. Były zespołem kompletnym, w komentarzach często podkreślano, że takiego drugiego na turnieju nie było. Jednak ostatecznie szczęście nam nie dopisało - stwierdza P. Kapała.

Oprócz laurów drużynowych na zespół ze szkoły podstawowej w Krobi spadły także wyróżnienia indywidualne. Kornelia Kaczmarek została uznana najlepszą bramkarką turnieju, a jej koleżanka Zofia Kubiak otrzymała tytuł MVP - najlepszej zawodniczki turnieju Futsal Gram. Ponadto każdy z uczestników dostał pamiątkową koszulkę, jak również  specjalny dedykowany medal. Organizatorzy zapewnili także wszystkim wspólny seans kinowy.

Sztab treningowy wicemistrzyni Polski podkreśla, że taki tytuł do czegoś zobowiązuje, ale też z niczego się też nie bierze. 10 zawodniczek, które stanowiło drużynę futsalu to dziewczyny obyte z piłką na co dzień. Większość z nich mogliśmy już podziwiać ponad 2 lata temu, gdy doszły do finału turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” i obserwować w telewizji grające na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Więcej czytaj w kolejnym wydaniu "Życia Gostynia".

Drużynę Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi tworzyły:

Kornelia Kaczamarek, Julia Cichosz, Weronika Szlachetka, Zuzanna Sojka, Zofia Kubiak, Małgorzata Rychel, Antonina Tajbel, Zofia Józefiak, Zofia Karolczak i Zuzanna Chuda, Martyna Talarczak (nie mogła pojechać na turniej finałowy ze względu na poważną kontuzję odniesioną w eliminacjach w Lesznie).

Obejrzyjcie sobie dwa mecze krobskich futsalistek

- z SP Opole 2 - TUTAJ

- z SP Toruń - TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE