Futsal Gostyń odrabia ligowe zaległości

Sport W zaległym spotkaniu czwartej kolejki pierwszej grupy II ligi Futsal Gostyń pokonał AZS UMK Toruń 7 : 3. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził kapitan, Robert Przewoźny, który strzelił cztery bramki.

Grudzień jest niezwykle pracowity dla futsalistów z Gostynia. W jedenaście dni Futsal Gostyń rozegrał trzy mecze. Po dwóch spotkaniach z KP Wooden Villa Września w środę drużyna Dariusza Łagody podejmowała ostatni zespół pierwszej grupy II Ligi Futsalu AZS UMK Toruń. Gospodarze byli faworytem i nie zawiedli, ale początek spotkania był zaskakujący. Pierwsi gola w hali gostyńskiego ogólniaka zdobyli goście. Zespół z Gostynia dał się zaskoczyć, ale z czasem wydarzenia na boisku przybrały korzystny bieg dla zawodników Dariusza Łagody. Po pierwszej połowie miejscowi prowadzili 2 : 1. Goście trzymali dystans do 33. minuty. W końcówce gospodarze poprawili skuteczność i wygrali 7 : 3.

- Przeciwnik długo się trzymał, bo dobrze spisywał się bramkarz drużyny przyjezdnej. Mieliśmy sytuacje, ale brakowało uderzenia, żeby bramkarza Torunia zaskoczyć. W końcu udało się to zrobić.  Na moment nie dopuszczaliśmy do siebie myśli, że tego meczu nie wygramy. Nawet w sytuacji gdy przeciwnik zdobył w drugiej połowie gole. Zostawiliśmy rywalowi za dużo miejsca i to wykorzystał. Dla nas to był trudny mecz. Zdobywamy trzy punkty i mamy bardzo fajną sytuację przed ostatnim meczem ze Świeciem – powiedział po meczu trener Futsalu Gostyń Dariusz Łagoda.

W najbliższą sobotę Futsal Gostyń rozegra ostatnie spotkanie pierwszej rundy. W zaległym meczu pierwszej kolejki o mistrzostwo pierwszej grupy II Ligi Futsalu drużyna Dariusza Łagody zagra na wyjeździe z Futsalem Świecie.

Futsal Gostyń – AZS UMK Toruń 7 : 3 (2 : 1)
0 : 1 – (3’)
1 : 1 – Robert Przewoźny (12’)
2 : 1 – Robert Przewoźny (18’)
3 : 1 – Sławomir Kuzia (22’)
3 : 2 – (24’)
4 : 2 – Krystian Klupś (28’)
4 : 3 – (33’)