Futsal Gostyń odpadł z Pucharu Polski

Autor: | Zdjęcie: archiwum ŻG

Futsal Gostyń odpadł z Pucharu Polski - Zdjęcie główne

foto archiwum ŻG

Sport Krótko trwała przygoda Futsalu Gostyń z rozgrywkami pucharowymi. W pierwszej rundzie zespół Sebastiana Wojciechowskiego przegrał z trzecioligowym Zawiszą Bydgoszcz Futsal.

W miniony weekend rozegrana została pierwsza runda Pucharu Polski w futsalu na szczeblu ogólnopolskim. Na tym etapie w rozgrywkach uczestniczyło 27 zespołów drugiej ligi i zwycięzcy Pucharu Polski na szczeblu regionalnym.

W pierwszej rundzie Pucharu Polski wystąpił Futsal Gostyń. Przeciwnikiem był Zawisza Bydgoszcz Futsal, który wygrał regionalny Puchar Polski w województwie kujawsko-pomorskim.

Mecz rozegrany został w Bydgoszczy. Trzecioligowiec prowadził po pierwszej połowie 2 : 0. Drużyna Sebastiana Wojciechowskiego wróciła do gry w drugiej części spotkania. Bramkę kontaktową zdobył Robert Przewoźny, a do remisu doprowadził Kacper Pietrula w 34. minucie. Futsaliści Zawiszy bardzo szybko odbudowali dwubramkową przewagę. W 36. minucie było 4 : 2 dla miejscowych i takim właśnie wynikiem zakończył się niedzielny pojedynek.

- Zagraliśmy słabo w pierwszej połowie. Po zmianie stron wyglądało to trochę lepiej, ale przegraliśmy i wróciliśmy do domu bez awansu w kieszeni. W porównaniu do meczów z początku sezonu, zagraliśmy drugie przeciętne spotkanie. Pozostaje nam się skupić na lidze i wrócić na właściwe tory – powiedział po meczu trener Futsalu Gostyń Sebastian Wojciechowski.

W sobotę Futsal Gostyń rozegra ostatni mecz w 2022 roku. Zespół Sebastiana Wojciechowskiego rozegra zaległe spotkanie pierwszej kolejki drugiej ligi z KP Wooden Villa Września.

Zawisza Bydgoszcz Futsal – Futsal Gostyń 4 : 2 (2 : 0)
1 : 0 – (7’)
2 : 0 – (7’)
2 : 1 – Robert Przewoźny (21’)
2 : 2 – Kacper Pietrula (34’)
3 : 2 – (34’)
4 : 2 – (36’)
Futsal Gostyń: Kaczmarek (br.) - Przewoźny, Pietrula, Wieczorek, K. Wojciechowski, Czajka, Jędryczka, Mucha, Staryczenko, Weber, S. Wojciechowski