Futsal Gostyń lepszy w derbach

Futsal Gostyń lepszy w derbach - Zdjęcie główne

Futsal Gostyń triumfował w derbach powiatu gostyńskiego. Drużyna Mateusza Matysiaka wygrała z Piastem Poniec 4 : 2. Po kilkunastu pierwszych minutach to jednak goście prowadzili różnicą dwóch goli.

Niedzielne derby w II lidze futsalu lepiej rozpoczęli goście. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Kaczmarzyka konsekwentnie realizował swój plan i po dwóch golach Miłosza Urbańskiego prowadził do 17. minuty 2 : 0. Wtedy to nastąpił zwrot w tym pojedynku. Kontaktową bramkę zdobył Robert Przewoźny, a minutę później był remis po trafieniu Sławomira Kuzii z przedłużonego rzutu karnego. Gospodarze wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą. Po raz drugi w niedzielnym spotkaniu Filipa Twardowskiego pokonał Robert Przewoźny. Druga połowa rozpoczęła się od ataków z jednej i drugiej strony. Mimo sytuacji na gola kibice czekali do 32. minuty. Prowadzenie Futsalu Gostyń podwyższył Tomasz Nojman. W pierwszej części spotkania problemy z faulami mieli goście. Po zmianie stron przewinienia szybko pojawiały się na koncie miejscowych i w 34. minucie Łukasz Janowicz wykonywał przedłużony rzut karny. Zawodnik Piasta spudłował. Podobna sytuacja miała miejsce w 38. minucie. Janowicz znów nie trafił w bramkę gospodarzy. – Rewanż uważam za udany. Spotkały się dwa wyrównane zespoły, jednak to my byliśmy o dwa gole lepsi. Na początku spotkania dużo było niedokładności. Dwa razy zabrakło koncentracji i straciliśmy gole. Wziąłem czas i drużyna się odbudowała – powiedział po meczu trener Futsalu Gostyń Mateusz Matysiak. Po meczu rozczarowany był trener gości Krzysztof Kaczmarzyk. – Podarowaliśmy dzisiaj zwycięstwo gospodarzom. W pierwszych 12. minutach byli bezradni. Daliśmy się wciągnąć w dziwną grę i porażka jest dla nas karą za to. Dopóki graliśmy w futsal i skupiliśmy się na grze Gostyń miał problem. Od kiedy z naszej strony zaczęło się sędziowanie, skończyło się granie. Wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz, któremu towarzyszyć będą duże emocje. Mieliśmy grać swoje i do pewnego momentu dobrze to funkcjonowało.

Futsal Gostyń – Piast Poniec 4 : 2 (3 : 2)
0 : 1 – Miłosz Urbański (6’)
0 : 2 – Miłosz Urbański (11’)
1 : 2 – Robert Przewoźny (17’)
2 : 2 – Sławomir Kuzia (18’)
3 : 2 – Robert Przewoźny (20’)
4 : 2 – Tomasz Nojman (32’)
Futsal Gostyń: Wolsztyniak – Staryczenko, Czajka, Przewoźny, Łagoda, A. Twardowski, Majchrzak, Kąkolewicz, Nojman, Wojciechowski, Pawlaczyk, Kuzia, Mikołajczak, Seiffert
Piast Poniec: F. Twardowski, Grund, Janowicz, Szumny, M. Urbański, K. Banaszak (br.), Sz. Nowak (br), Dudkowiak, Klupś, Kajoch, Prałat, Przymus, Jęsiek, Dorociak