Drugie derby dla Wisły

Sport Wisła Borek Wielkopolski wygrała w kolejnych derbach powiatu gostyńskiego. Drużyna Tomasza Gawrońskiego przegrywała z Dąbroczanką Pępowo, ale ostatecznie zdobyła trzy punkty.

Przed tygodniem w trzeciej kolejce klasy okręgowej Wisła pokonała w derbach Piasta Poniec na wyjeździe. W kolejnych derbach z Dąbroczanką drużyna Tomasza Gawrońskiego wystąpiła w roli gospodarza. Pierwsi ze zdobycia gola cieszyli się zawodnicy drużyny przyjezdnej. Tomasza Kubiaka pokonała Miłosz Grzonka. Goście prowadzenia nie utrzymali do końca pierwszej połowy. Z rzutu karnego do remisu doprowadził Adam Andrzejewski. Dwie minuty później Dąbroczanka grała już w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę zobaczył Dominik Berger. Trzy punkty Wiśle zapewnił w 57. minucie Krzysztof Konieczny. Gospodarze także kończyli sobotni mecz dziesiątkę. W 88. minucie drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwony zobaczył Adam Andrzejewski.
W czwartej kolejce Piast Poniec podejmował Pogoń Śmigiel. W tym pojedynku drużyna, która pierwsza trafiła do bramki przeciwnika też nie zdobyła punktów. Goście objęli prowadzenie w 12. minucie. Piłkarze Jerzego Radojewskiego szybko odwrócili losy tego spotkania. Po trzech bramkach Krzysztofa Karcha i jednym trafieniu Eryka Andrzejaka gospodarze wygrali 4 : 1 i awansowali na drugie miejsce w tabeli piątej grupy klasy okręgowej.
Kolejne powody do zadowolenia mają piłkarze Sokoła Chwałkowo. Po wygranej z Dąbroczanką Pępowo drużyna Sławomira Gintowta zdobyła trzy punkty z Tęczą-Osa Osieczna. Goście wygrali 4 : 0.

Wisła Borek Wlkp. – Dąbroczanka Pępowo 2 : 1 (1 : 1)
0 : 1 – Miłosz Grzonka (14’)
1 : 1 – Adam Andrzejewski – z rzutu karnego (37’)
2 : 1 - Krzysztof Konieczny (57’)
Wisła: T. Kubiak – Wyrzykiewicz, J. Błaszczyk, Juskowiak (60’ Kędziora), P. Gościniak, Andrzejewski, Grzemski, Majchrzak (71’ Baran), Kasprzak (85’ Dopierała), Konieczny, Bruder (90’ Gawroński)
Dąbroczanka: Pakosz - Betowski, Berger, Grzonka, P. Kozłowski, Szafraniak (59' Biernacki), Łyszczak (75' O. Ptak), Łopaczyk (75' Mierzwicki), P. Ptak, T. Malcherek, N. Malcherek (83' Kubiak)

Piast Poniec – Pogoń Śmigiel 4 : 1 (2 : 1)
0 : 1 – (12’)
1 : 1 – Krzysztof Karch (21’)
2 : 1 – Krzysztof Karch (41’)
3 : 1 – Krzysztof Karch (55’)
4 : 1 – Eryk Andrzejak (65’)
Piast: Banaszak- Ramota (68’ Kaczmarek), Klimasz, Lokś, T. Hajduk, Dorociak (60’ Cheba), Matecki (60’ Siniecki), Ł. Hajduk, Karch (70’ Łoskot), Wydmuch (46’ Andrzejak), Gendera (80’ Lorenc)

Tęcza-Osa Osieczna – Sokół Chwałkowo 0 : 4 (0 : 2)