Druga porażka Piasta Poniec

Autor: | Zdjęcie: archiwum

Druga porażka Piasta Poniec - Zdjęcie główne

Piast Poniec | foto archiwum

Sport Bez punktów w rundzie wiosennej pozostaje Piast Poniec. W sobotę walczący o utrzymanie w drugiej grupie piątej ligi zespół Jerzego Radojewskiego uległ na wyjeździe Wiarze Lecha Poznań 1 : 2.

Piłkarska wiosna w wykonaniu Piasta Poniec jest bardzo podobna do pierwszych spotkań rundy jesiennej. Beniaminek piątej ligi przegrał na inaugurację sezonu 2020/2021 z PKS-em Racot. Piast nie zdobył też punktów z Wiarą Lecha Poznań. Przed tygodniem Piast uległ PKS-owi Racot, a w sobotę przegrał też z Wiarą Lecha Poznań.

W meczu 19. kolejki pierwsi zagrożenie pod bramką przeciwnika stworzyli piłkarze Piasta. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Tomasz Hajduk. Gola w dogodnych sytuacjach nie zdobył też Krzysztof Karch. Po obiecującym początku Piasta gospodarze objęli prowadzenie w 15. minucie. Goście mogli doprowadzić już przed przerwą, ale stało się to dopiero w 53. minucie. Bramkę na 1 : 1 zdobył Krzysztof Matecki.

– Wydawało się, że za chwilę zdobędziemy kolejnego gola i nie przegramy tego pojedynku – komentuje trener Piast Poniec.

W 56. gospodarze znów wyszli na prowadzenie. Losów tego pojedynku piłkarze Piasta nie zdołali odwrócić. W doliczonym czasie gry gospodarze mogli podwyższyć wygraną.

– Przeciwnik zagroził nam cztery razy. My przy kilkunastu sytuacjach mieliśmy problem żeby wygrać. Mimo porażki uważam, że zagraliśmy jedno z lepszych spotkań odkąd jestem w Poniecu. Obawialiśmy się tego meczu, bo Wiara Lecha Poznań jest groźna dla wszystkich, jednak to my byliśmy stroną dominującą. Podobnie jak w rundzie jesiennej w dwóch pierwszych meczach wiosennych punktów nie zdobyliśmy, ale moim zdaniem różnica jest taka, że gramy lepiej – podsumował trener Piast Poniec Jerzy Radojewski.

Wiara Lecha Poznań – Piast Poniec 2 : 1 (1 : 0)
1 : 0 – (15’)
1 : 1 – Krzysztof Matecki (53’)
2 : 1 – (56’)
Piast Poniec: Banaszak – Ramota, Klimasz, Cheba (46’ Jarożek), Dawidziak (77’ Wydmuch), Gendera, Karch, Lokś (46’ Dorociak, 80’ Janowicz), Matecki (65’ Siniecki), Ł. Hajduk, T. Hajduk