Doskonały początek naszych zespołów w okręgówce

Sport Maksimum w pierwszej kolejce wycisnęły zespoły powiatu gostyńskiego występujące w klasie okręgowej. Dąbroczanka Pępowo, Sokół Chwałkowo i Wisła Borek Wielkopolski zdobyły po trzy punkty.

W sezonie 2022/2023 w klasie okręgowej będziemy śledzić wyniki dwóch grup. W wyniku podziału dokonanego przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej Wisła Borek Wielkopolski trafiła do grupy czwartej, a Dąbroczanka Pępowo i Sokół Chwałkowo rywalizują w grupie piątej.

Wisła Borek Wielkopolski swój mecz z Liderem Swarzędz rozpoczęła w sobotę o godz. 14.00. Od pierwszej minuty sobotniego spotkania w bramce gospodarzy wystąpił Marcin Porzucek, który poprzednio był związany z Pinsel-Peter Krobianką Krobia. Nowy bramkarz Wisły zbyt wiele pracy nie miał i zachował czyste konto. Wisła Borek Wielkopolski wygrała 2 : 0 po golach Huberta Wyrzykiewicza.

Dużo emocji i zwrotów akcji było w meczu Brenewii Wijewo z Dąbroczanką Pępowo. Drużyna Tomasza Leciejewska zdeklasowała w pierwszej połowie beniaminka klasy okręgowej. Dąbroczanka prowadziła 4 : 0. Na początku drugiej części gry kolejnego gola dołożył Nikodem Malcherek. Nie był to koniec emocji w tym spotkaniu. Gospodarze zdołali do 85 minuty zredukować stratę do jednej bramki. W doliczonym czasie gry wygraną Dąbroczanki przypieczętował Błażej Gendera.

- Rywal nieznany jak dotąd w naszym regionie. W okresie przygotowawczym wysoko wygrał z MTS Pawłowice, więc oczekiwałem, że będzie to ciężki i trudny mecz dla nas. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Schodziliśmy do szatni z wynikiem 4 – 0. W przerwie uczulałem, aby w nasze szeregi nie wdarło się rozprężenie, rozluźnienie i wykrakałem. Rywal pokazał charakter w drugiej części gry. Jednak potrafiliśmy strzelić szóstą bramkę i zainkasowaliśmy trzy punkty, co dla nas jest najważniejsze. Teraz skupiamy się na meczu niedzielnym z Pogonią Śmigiel – podsumował trener Dąbroczanki Pępowo Tomasz Leciejewski.

Dobrze w sezon wszedł też Sokół Chwałkowo. Drużyna Sławomira Gintowta podejmowała MTS Pawłowice. Gospodarze wygrali 3 : 1. W barwach miejscowej drużyny wystąpił Tobiasz Aksamit. W letnim okresie przygotowawczym mówiło się, że były zawodnik Kani Gostyń wzmocni Piasta Poniec, a ostatecznie będzie bronił barw Sokoła Chwałkowo.

Wisła Borek Wlkp. - Lider Swarzędz 2 : 0 (0 : 0)
1 : 0 – Hubert Wyrzykiewicz (59’)
2 : 0 – Hubert Wyrzykiewicz (70’)
Wisła: Porzucek – J. Błaszczyk, Kędziora, Juskowiak, Gościniak, K. Grzemski (73’ Baran), M. Grzemski, Wyrzykiewicz (87’ Walkowiak), Bruder (84’ Pelczyk), Konieczny, Majchrzak (90’ Dopierała)

Brenewia Wijewo – Dąbroczanka Pępowo 4 : 6 (0 : 4)
4 : 6 - Błażej Gendera  (90+4’)
Dąbroczanka: Dembski – B. Gendera, Biernat (70’ Mierzwicki), Snela, P. Kozłowski, T. Malcherek (63’ M. Kozłowski), Szymczak, Łyszczak, Gościański (82’ Norkiewicz), N. Malcherek (90’ Kubiak), Ratajczak (57’ O. Ptak)

Sokół Chwałkowo – MTS Pawłowice 3 : 1 (3 : 0)
1 : 0 – Mateusz Kłakulak (20’)
2 : 0 – Marcin Wawrzyniak (28’)
3 : 0 – Mateusz Ratajski – samobójcza (35’)
3 : 1 – Jakub Ludian (75’)
Sokół: Adamek – Kamiński (85’ Sierpowski), Bartkowiak, M. Kmiecik, Frąckowiak, K. Snela, Aksamit, M. Rejek, K. Kmiecik (60’ Rychel), Wawrzyniak (60’ J. Rejek), Kłakulak (85’ Starosolski)