Dobry początek sezonu halowego w wykonaniu Klubu Jeździeckiego Stajnia Dąbrowscy - Zdjęcie główne

Sport Reprezentanci Klubu Jeździeckiego Stajnia Dąbrowscy przenieśli się z otwartych parkurów do hali. Sezon w zamkniętych obiektach zainaugurował Jan Dąbrowski w Jaszkowie. Zawodnik klubu ze Smogorzewa zaprezentował się z dobrej strony na koniach Karrys L i Niki 77.

W Zawodach Ogólnopolskich Dzieci i Młodzieży w Jaszkowie Klub Jeździecki Stajnia Dąbrowscy zainaugurował sezon halowy. Klub ze Smogorzewa reprezentowany był przez Jana Dąbrowskiego i konie Karrys L i Niki 77. Jan Dąbrowski na koniu Niki 77 zajął w pierwszym dniu zawodów drugie miejsce w konkursie klasy L na styl jeźdźca oraz trzecie miejsce w konkursie klasy P. Dzień później ta para również była trzecia w konkursie klasy P, natomiast w finale juniorów młodszych rozgrywanym na wysokości 115 cm zajęła trzecie miejsce. Jeszcze lepiej Janowi Dąbrowskiego wiodło się na koniu Karrys L. Pierwszego dnia startował w konkursach klasy P oraz N i w obydwóch udało im się zająć pierwsze miejsce. Kolejnego dnia rywalizacji w konkursie klasy N zajął miejsce drugie, a w finale juniorów młodszych rozgrywanym na wysokości 115cm też też był drugi.

- Jesteśmy bardzo dumni z postawy naszego młodego reprezentanta i z optymizmem patrzymy w przyszłość, mając nadzieję, że Janek i jego konie zakwalifikują się do Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i będą z dumą reprezentować nasz klub na tych ważnych zawodach – powiedział trener Klubu Jeździeckiego Stajnia Dąbrowscy Mieszko Dąbrowski.

Dwa tygodnie później czworo reprezentantów Stajni Dąbrowscy startowało w ogólnopolskich zawodach w Lesznie. Wszyscy zaprezentowali bardzo dobrą formę pokonując trudne technicznie parkury. Alicja Frankiewicz na koniu Amira pokonała parkury bez punktów karnych zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce licznie obsadzonych konkursów. Oliwia Werblińska zajęła m.in. 7 miejsce na 66 koni w konkursie 110 cm. Kolejne cenne doświadczenie w konkursach 120 cm zebrała para Jan Dąbrowski & Karrys L. Bezbłędne przejazdy zaliczył Mieszko Dąbrowski na koniu Niki 77. W Jarocinie na kucu Lider wystartowała Wiktoria Tomaszewska. Para ta brała udział w konkursie 60 cm zajmując w nim miejsce 2. W konkursie 70 cm duet Klubu Jeździeckiego Stajnia Dąbrowscy był czwarty.