reklama

Debiutant sięgnął po złoto

Opublikowano:
Autor:

Debiutant sięgnął po złoto - Zdjęcie główne
Autor: SWG | Opis: Medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie

reklama
Udostępnij na:
Facebook
SportW Mielcu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie. Sporty Walki Gostyń wywalczyły trzy medale. Po ten najcenniejszego kruszcu sięgnął debiutujący w zawodach rangi mistrzowskiej Mikołaj Roszak.
reklama

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski o medale walczyło troje reprezentantów Sporty Walki Gostyń. Wszyscy dotarli do finału, jednak tylko Mikołajowi Roszakowi udało się zdobyć złoty medal. Co ciekawe dla tego zawodnika był to debiut w zawodach rangi mistrzowskiej. Tytułu mistrzowskiego zdobytego przed rokiem w Wałczu bronił Mikołaj Mańka. W półfinale zawodnik Sportów Walki Gostyń zmierzył się z Sebastianem Ptakiem (UKS Morsy Dębica), którego pokonał w ubiegłorocznym finale. Mańka ponownie był lepszy od zawodnika z Dębicy. W finale kategorii 60 kg kibice byli świadkami wyrównanego pojedynku. Sędziowie uznali, że minimalnie lepszy w starciu z Mikołajem Mańką był Ilia Bader (BBB SERCA Krakowa). Niezwykle utytułowaną przeciwniczkę w walce o złoty medal miała Maria Kaźmierczak. W drugim narożniku stanęła Martyna Jancelewicz. Zawodniczka SSW Taurus Goleniów to trzykrotna mistrzyni Europy. Niespodzianki nie było. Wygrała Martyna Jancelewicz, ale wychowanka Sportów Walki Gostyń pokazała dobry boks. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo