Dąbroczanka Pępowo znów deklasuje rywala

Sport Awdaniec Pakosław nie sprawdził niespodzianki w meczu z Dąbroczanką Pępowo. Drużyna Tomasza Leciejewskiego wygrała na wyjeździe 5 : 0. Zwycięstwo odniósł też Sokół Chwałkowo, a Wisła Borek Wielkopolski tym razem wywalczyła punkt.

Po ośmiu z rzędu zwycięstwach Dąbroczanka Pępowo była oczywistym faworytem meczu z Awdańcem Pakosław. Drużyna Tomasza Leciejewskiego po raz dziewiąty w sezonie ligowym nie zawiodła. Dąbroczanka Pępowo wygrała na wyjeździe 5 : 0 (zdjęcia z tego meczu TUTAJ)

- Zagraliśmy kolejny dobry mecz, szczególnie w drugiej połowie. Przyspieszyliśmy grę, zaczęliśmy grać na jeden – dwa kontakty w wyniku czego zdobyliśmy cztery bramki. Zdarzały się błędy indywidualne, ale to nie wynikało z braków technicznych zawodników tylko ze stanu murawy. Jestem zadowolony, że kolejny mecz zagraliśmy na zero z tyłu – powiedział trener Tomasz Leciejewski.

Kibice coraz częściej zadają sobie pytanie, kto zatrzyma rozpędzoną Dąbroczankę? Próbował na nie odpowiedzieć też Tomasz Leciejewski.

- Trudne pytanie. W dotychczasowych meczach ligowych przeważaliśmy, narzucaliśmy rywalom swój styl gry tracąc tylko sześć bramek przy naszych 33. To jest dopiero półmetek rundy jesiennej i nie jestem w stanie odpowiedzieć czy ktoś nas zatrzyma. Jeżeli podejdziemy do każdego meczu skoncentrowani i zdyscyplinowani, to będę spokojny o dalsze poczynania zespołu – mówi trener Dąbroczanki.

Serię zwycięstw Dąbroczanki za tydzień będzie próbować przerwać Korona Wilkowice. Mecz z wiceliderem piątej grupy klasy okręgowej w sobotę o godz. 15.00.

Trzy punkty w niedzielę wywalczył Sokół Chwałkowo, który zagrał z Dębem Kębłowo. Drużyna Piotra Łuczaka objęła prowadzenie w 9. minucie, ale w drugiej połowie straty z nawiązką odrobili gospodarze. Po golach Marcina Rejka i Mateusza Kłakulaka Sokół wygrał 2 : 1.

W czwartej grupie Wisła Borek Wielkopolski zagrała na wyjeździe z TPS Winogrady. Mecz rozstrzygnął się po jedenastu minutach. Gospodarze objęli prowadzenie w 7 minucie, a do remisu chwilę później doprowadził Mateusz Majchrzak.

TPS Winogrady – Wisła Borek Wlkp. 1 : 1 (1 : 1)
1 : 0 – (7’)
1 : 1 – Mateusz Majchrzak (11’)
Wisła: Porzucek – Błaszczyk, Juskowiak, Andrzejczak (67’ Roszak), Gościniak, Andrzejewski (63’ Schmitchen), M. Grzemski, Wyrzykiewicz, Bruder (86’ Dopierała), Konieczny, Majchrzak (56’ K. Grzemski)

Awdaniec Pakosław – Dąbroczanka Pępowo 0 : 5 (0 : 1)
0 : 1 – Łukasz Ratajczak (42’)
0 : 2 – Nikodem Malcherek (54’)
0 : 3 – Tobiasz Szymczak (60’)
0 : 4 – Fryderyk Kokot (70’)
0 : 5 – Robert Norkiewicz (73’)
Dąbroczanka: Szuba – B. Gendera, Mierzwicki (66’ Maciejewski), Pospiech (75’ Biernat), T. Malcherek, N. Malcherek (82’ Robakowski), Szymczak (66’ Gościański), Łyszczak, Snela, Kokot (75’ O. Ptak), Ratajczak (66’ Norkiewicz)

Sokół Chwałkowo – Dąb Kębłowo 2 : 1 (0 : 1)
1 : 0 – (9’)
1 : 1 – Marcin Rejek (59’)
2 : 1 – Mateusz Kłakulak (85’)
Sokół: Smektała – K. Kmiecik , M. Rejek, Bartkowiak, Frąckowiak, Kłakulak, M. Kmiecik, Snela (78’ Sierpowski), Kamiński, Wawrzyniak, J. Rejek