Dąbroczanka Pępowo wygrała, ale straci wywalczone punkty

Autor: | Zdjęcie: Dąbroczanka Pępowo/Ł. Lisiecki

Dąbroczanka Pępowo wygrała, ale straci wywalczone punkty - Zdjęcie główne

foto Dąbroczanka Pępowo/Ł. Lisiecki

SportDąbroczanka Pępowo pokonała na boisku Astrę Krotoszyn 2 : 0. Radości po wygranej nie było. Zespół Tomasza Leciejewskiego zostanie ukarany walkowerem, bo nie został dopełniony jeden z punktów regulaminu rozgrywek.

W piątej kolejce trzeciej grupy piątej ligi Dąbroczanka Pępowo podejmowała Astrę Krotoszyn. Przed sobotnim pojedynkiem zespoły dzielił w tabeli jeden punkt na korzyść Astry. Zawodnicy Tomasza Leciejewskiego stanęli zatem przed szansą wyprzedzenia Astry po sobotnim pojedynku. Po pierwszej połowie wszystko wskazywało, że tak się stanie. W 10. minucie Dąbroczanka objęła prowadzenie po golu Nikodema Malcherka. Dwadzieścia minut później prowadzenie podwyższył Fryderyk Kokot. Zespół Tomasza Leciejewskiego wygrał na boisku 2 : 0.

- Na początku dziękuję zawodnikom za determinację i walkę do końca o zwycięstwo. Patrząc na przebieg pierwszej połowy, uważam, że wykonaliśmy kawał dobrej pracy w poruszaniu się po boisku. Cieszy kolejny fakt, że przekładamy trening na warunki meczowe i realizujemy pewne założenia. Zdobyliśmy dwie piękne bramki w pierwszych trzydziestu minutach. Przełamał się w końcu Nikodem Malcherek, dla którego ta bramka będzie pozytywnym bodźcem na kolejne spotkania. Po przerwie mecz nieco się wyrównał, jednak wykreowaliśmy kilka składnych akcji, po których Wachowiak Mateusz mógł podwyższyć wynik dwukrotnie. Budujące jest to, że zespół realizuje założenia taktyczne – skomentował trener Tomasz Leciejewski.

Jednak radości po ostatnim gwizdku w szeregach Dabrocznki nie było. Okazało się, że drużyna z Pępowa nie dotrzymała jednego z punktów regulaminu rozgrywek. W zespołach rywalizujących w czwartej i piątej lidze musi na boisku być zawodnik młodzieżowy. W sezonie 2024/2025 status młodzieżowca ma zawodnik urodzony w 2004 roku lub młodszy. W wyjściowej jedenastce Dąbroczanki takiego piłkarza zabrakło, dlatego wywalczone punkty na boisku drużyna z Pępowa straci. Zostanie orzeczony walkower dla Astry Krotoszyn.

Dąbroczanka Pępowo – Astra Krotoszyn 2 : 0 (2 : 0)
1 : 0 - Nikodem Malcherek (10')
2 : 0 - Fryderyk Kokot (30')
Dąbroczanka: Szuba (55' Dembski) - T. Malcherek, Snela, Pospiech, P. Kozłowski, N. Malcherek (75' Leciej), Szymczak (45' Gościański), Mierzwicki, Mac. Wachowiak (65' Naskręt), Kokot, Mat. Wachowiak (80' Norkiewicz)