Dąbroczanka Pępowo powiększa przewagę

Sport Do pięciu punktów wzrosła przewaga Dąbroczanki nad drugim zespołem w piątej grupie klasy okręgowej. Zespół Tomasza Leciejewskiego odniósł siódme zwycięstwo w sezonie, a punkty zgubiła Korona Wilkowice.

Od początku sezonu w piątej grupie klasy okręgowej ton rywalizacji nadają dwa zespoły: Dąbroczanka Pępowo i Korona Wilkowice. Od pierwszej kolejki trwa korespondencyjny pojedynek między tymi drużynami. Ponieważ Korona przystąpiła do sezonu z trzema ujemnymi punktami Dąbroczanka miała przewagę nad zespołem, z którym rywalizuje o pierwsze miejsce. Po siódmej kolejce dystans dzielący drużyny wzrósł do pięciu punktów, bo Korona Wilkowice zremisowała z MTS Pawłowice 0 : 0, a ekipa Tomasza Leciejewskiego po raz siódmy w bieżących rozgrywkach zainkasowała komplet punktów. Dąbroczanka wygrała na wyjeździe z Sarnowianką Sarnowa 4 : 0. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie.

- Druga polowa była słaba w naszym wykonaniu. Zagraliśmy chaotycznie. Zadowoliliśmy się wynikiem po pierwszej części meczu – powiedział trener Dąbroczanki Pępowo Tomasz Leciejewski.

W siódmej kolejce Sokół Chwałkowo podejmował na własnym boisku Brenewię Wijewo. Gospodarze w ostatnim kwadransie stracili punkt, na który pracowali przez cały mecz. Goście objęli prowadzenie w 8. minucie. Do remisu w 53. minucie doprowadził Marcin Wawrzyniak. Końcówka należała do przyjezdnych, którzy po golach Jakuba Szmyta i Igora Baraniaka wygrali 3 : 1.

W niedzielę trudne zadanie czekało piłkarzy Wisły Borek Wielkopolski, którzy udali się do Racotu. PKS przed tym pojedynkiem był drugi w tabeli czwartej grupy klasy okręgowej. Kibice, którzy stawili się na stadionie w Racocie, nie żałowali swojej decyzji. Zobaczyli siedem goli. Więcej, bo aż pięć zdobyli goście, którzy po pierwszej połowie przegrywali 1 : 2. Wisła – PKS 5 : 2. Po siódmej kolejce drużyna Tomasza Gawrońskiego zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Sarnowianka Sarnowa – Dąbroczanka Pępowo 0 : 4 (0 : 4)

0 : 1 – Fryderyk Kokot – z rzutu karnego (7’)

0 : 2 – Nikodem Malcherek (16’)

0 : 3 – Tobiasz Szymczak (42’)

0 : 4 – Tobiasz Szymczak (45’)

Dąbroczanka: Dembski – B. Gendera, Mierzwicki (87’ Biernat), Pospiech, T. Malcherek (70’ P. Kozłowski), N. Malcherek (87’ M. Kozłowski), Szymczak (70’ Gościański), Łyszczak (87’ O. Ptak), Snela, Kokot, Ratajczak (70’ Norkiewicz)

Sokół Chwałkowo – Brenewia Wijewo 1 : 3 (0 : 1)

0 : 1 – Adrian Kęc (8’)

1 : 1 – Marcin Wawrzyniak (53’)

1 : 2 – Jakub Szmyt (83’)

1 : 3 – Igor Baraniak (86’)

Sokół: Smektała - Frąckowiak, Bartkowiak, Kamiński, M. Kmiecik, Poślednik (55’ Starosolski), M. Rejek, Snela, J. Rejek, Sierpowski (63’ Ratajczak, 84’ Stanisławski)), Wawrzyniak

PKS Racot – Wisła Borek Wlkp. 2 : 5 (2 : 1)

0 : 1 – Patryk Juskowiak – z rzutu karnego (11’)