Dąbroczanka Pępowo pierwsza w okręgówce

Sport Kolejne zwycięstwo w sezonie odniosła Dąbroczanka Pępowo. Nowy lider piątej grupy klasy okręgowej pokonał na wyjeździe Spartę Miejska Górka 1 : 0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Tobiasz Malcherek.

W trzeciej kolejce Dąbroczanka Pępowo zagrała na wyjeździe ze Spartą Miejska Górka. Jak można było przewidzieć pojedynek zespołów, które miały na swoim koncie po sześć punktów, był zacięty. W spotkaniu padła tylko jedna bramka i zdobył ją dla gości Tobiasz Malcherek.

- Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu i taki był. Sparta postawiła nam wysoką poprzeczkę, nawet gdy grała w osłabieniu po czerwonej kartce od 30 minuty. Nasza gra nie była efektowna ani efektywna. W drugiej połowie gospodarze bronili całą drużyną i skupili się na grze z kontrataku. Staraliśmy się konstruować grę w bocznych sektorach boiska, w wyniku czego zdobyliśmy bramkę – powiedział po meczu trener Dąbroczanki Tomasz Leciejewski.

Dąbroczanka Pępowo awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Korona Wilkowice też ma na swoim koncie trzy wygrane, jednak decyzją Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej została ukarana trzema puntami ujemnymi za nieprzystąpienie do gry w piątej lidze.

Drugą z rzędu porażkę poniósł Sokół Chwałkowo. Pierwsza połowa meczu z Rydzyniakiem dobrze układała się dla gospodarzy. Po golu Marcina Rejka Sokół prowadził 1 : 0. Druga część pojedynku należała do przyjezdnych. Goście doprowadzili do remisu tuż po przerwie, a w końcówce zdobyli dwa gole na wagę trzech punktów meczowych.

Nie wiedzie się także ostatnio Wiśle Borek Wielkopolski, która występuje w grupie czwartej klasy okręgowej. Po zwycięstwie na inaugurację drużyna Tomasza Gawrońskiego poniosła drugą z rzędu porażkę. W sobotę Wisła uległa na wyjeździe UKS Śrem 0 : 3.

Sparta Miejska Górka – Dąbroczanka Pępowo 0 : 1 (0 : 0)
0:1 - Tobiasz Malcherek (78’)
Dąbroczanka: Szuba – B. Gendera, Maciejewski, Mierzwicki, P. Kozłowski (72’ M. Kozłowski), Biernacki (52’ T. Malcherek), Łyszczak (87’ O. Ptak), Ratajczak (75’ Norkiewicz ), Snela, Gościański (52’ Kokot), N. Malcherek (65’ Szymczak)

UKS Śrem – Wisła Borek Wlkp. 3 : 0 (2 : 0)
1 : 0 – (13’)
2 : 0 – (43’)
3 : 0 - (86’)
Wisła: Porzucek – Błaszczyk, Juskowiak (74’ Dopierała), Andrzejczak (46’ Bruder), Gościniak (64’ Szymczak), K. Grzemski (56’ Robak), M. Grzemski, Wyrzykiewicz, Andrzejewski, Konieczny, Majchrzak (84’ Hądzlik)

Sokół Chwałkowo – Rydzyniak Rydzyna 1 : 3 (1 : 0)
1 : 0 – Marcin Rejek (29’)
1 : 1 – Emilian Prałat (47’)
1 : 2 – Piotr Dembicki (88’)
1 : 3 – Łukasz Janowicz (89’)
Sokół: Smektała - Frąckowiak, Bartkowiak, M. Kmiecik, Sierpowski, M. Rejek, Aksamit, K.  Kmiecik (88’ Starosolski), Wawrzyniak, J. Rejek, Kłakulak