Cztery medale "Tęczy"

Cztery medale "Tęczy" - Zdjęcie główne

Startujący w Ogólnopolskim Turnieju XVIII ZDUNY KARATE CUP 2020 o Puchar Burmistrza Zdun gostyńscy karatecy zdobyli 4 medale. Zawody zgromadziły w  Zdunach blisko 150  zawodników z 25 klubów z całej Polski.
Sensei Mieczysław Polewski – trener gostyńskiego klubu karate TKKF „Tęcza”, pod którego opieką startowali młodzi Gostynianie, z zadowoleniem podkreśla, że podopieczni spisali się dobrze i zaprezentowali dobry poziom przygotowania technicznego.  – Reprezentacja gostyńskiej "Tęczy", która startowała w zawodach, była widoczna i  zaznaczyła swą obecność dobrym występem. Medale zdobyliśmy w silnie obsadzonych konkurencjach juniorskich. Na podium stanęła jedna zawodniczka i pięciu zawodników. Wywalczyliśmy cztery medale: jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy. – I dodaje: - Chcę pochwalić waleczność Gabrieli Matyli, startującej w bardzo licznie i silnie obsadzonej konkurencji. Gabrysia zajęła czwarte miejsce, tuż za podium, ale ostatnią walkę przegrała tylko jednym punktem

Indywidualne sukcesy odnieśli:
1. miejsce - Laura Danielczyk - kata indywidualnym dzieci (do 9 lat);
2. miejsce – Leszek Jakubiak – kata juniorów młodszych;
2. miejsce – Tobiasz Michnowski, Leszek Jakubiak, Piotr Feledziak – kata drużynowe juniorów młodszych;
3. miejsce - Piotr Feledziak  – kata juniorów młodszych.