Cztery medale Sportów Walki Gostyń w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łomży

Sport W rozegranej w Łomży Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie cztery medale wywalczyli reprezentanci Sportów Walki Gostyń. Na najwyższym stopniu podium stanęła Kinga Krówka.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to najważniejsze zawody dla zawodników i zawodniczek w kategorii kadet. OOM ma rangę mistrzostw Polski. W 2022 roku najlepsi zawodnicy w kategorii U-16 o medale rywalizowali w Łomży. Awans uzyskało pięcioro reprezentantów Sportów Walki Gostyń. W OOM wystąpili złoci medaliści Mistrzostw Wielkopolski w boksie: Kinga Krówka, Alan Nadolski, Natan Kierzek i Szymon Dutkowiak. Piotr Bukowski awans uzyskał w dodatkowym turnieju kwalifikacyjnym w Katowicach. W narożniku zawodników wspierali Zuzanna Jankowiak i Michał Kosowicz.

Sporty Walki Gostyń wywalczyły cztery medale. Ten najcenniejszego kruszcu przywiozła Kinga Krówka, która w finałowej walce pokonała jednogłośną decyzją sędziów Juliannę Jurczyk (Puncher Cieszyn).

- Finał mistrzostw Polski nigdy nie należy do łatwych, ale Kinga zachowała chłodną głowę i pewnie wygrała tę walkę o złoto – mówi Michał Kosowicz, trener Sportów Walki Gostyń.

Dla kadetki Sportów Walki Gostyń to już trzeci złoty medal w karierze. Przed rokiem również wygrała OOM, a w 2020 roku była najlepsza w młodziczkach.

Przed szansą zdobycia złota w kategorii 60 kg stanął też Alan Nadolski. Przeciwnikiem był Maciej Marchel. Po wyrównanej walce 3:2 wygrał Marchel. Brązowe medale wywalczyli Szymon Dutkowiak i Natan Kierzek.

- Występ w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oceniamy na plus. U każdego z naszych zawodników widać rozwój względem roku poprzedniego. Pokazuje to, że każdy z nich może rywalizować z czołówką Polski. Walki, które przegraliśmy, były bardzo wyrównane i mogły pójść w obydwie strony – podsumowali trenerzy Sportów Walki Gostyń.

Kluby z Wielkopolski wywalczyły w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży dziesięć medali, w tym dwa złote. Obok Kingi Krówki na najwyższym stopniu podium stanął Natan Rogala z SW Rawicz.