Czołówka Pępowo Tophog Challenge pogubiła punkty

SportNie ma już w Pępowo Tophog Challenge zespołu bez straty punktów. Czwarta kolejka rozgrywek w Pępowie nie była szczęśliwa dla dwóch czołowych drużyn.

Przed sobotnią serią spotkań w Pępowo Tophog Challenge były dwa zespoły bez straty punktów. Futsal Pępowo i Pępowo Hooligans miały na koncie po trzy wygrane.

W 4. kolejce lidera czekało teoretycznie „łatwe” spotkanie. Teoretycznie, bo jak się okazało po ostatnim gwizdku sędziego, kibice byli świadkami ogromnej niespodzianki. Futsal Pępowo zmierzył się ze Szczupakami. Sobotni rywal lidera nie zdobył w rozgrywkach jeszcze punktów. Zaczęło się sensacyjnie. Szczupaki prowadziły 2 : 0. Futsal Pępowo złapał kontakt, a tuż przed końcem pierwszej połowy do remisu mógł doprowadzić Piotr Kozłowski. Zawodnik lidera nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego. Gdy w drugiej połowie Futsal Pępowo doprowadził do remisu, można było liczyć, że lider pójdzie za ciosem. Szczupaki nie zamierzały odpuszczać i sensacyjnie wygrały 4 : 3.

Potknięcia Futsalu Pępowo nie wykorzystał wicelider. Tophog pokonał Pępowo Hooligans 4 : 1. Emocji w tym spotkaniu było tak dużo, że drużyny kończyły pojedynek zdekompletowane. Te rozstrzygnięcia spowodowały, że liga na pewno będzie ciekawsza. Zespoły od pierwszego do siódmego dzielą tylko trzy punkty.

Mimo porażki Futsal Pępowo utrzymał pierwsze miejsce w lidze, ale za tydzień w sobotę może się to zmienić, bo w piątej kolejce zmierzy się z Naleśnikami.