Czerwona kartka, rzuty karne. Korona pokonała Kanię

Czerwona kartka, rzuty karne. Korona pokonała Kanię - Zdjęcie główne

Korona Piaski pokonała Kanię Gostyń i awansowała do półfinału Pucharu Polski OZPN Leszno. Zespół Piotra Łuczaka awans zapewnił sobie w serii rzutów karnych.

W regulaminowym czasie gry był remis 2 : 2. Po mocnym początku Kani Korona Piaski objęła prowadzenie w 19. minucie. Mateusza Chudziaka pokonał Łukasz Fabich. W 52. minucie podwyższył prowadzenie Robert Norkiewicz. Sytuacja gospodarzy mocno skomplikowała się w 69. minucie. Czerwoną kartkę zobaczył Dawid Cubal i miejscowa drużyna korzystnego wyniku musiała bronić w dziesiątkę. W 79. minucie kontaktowego gola zdobył Szymon Olejniczak. Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównał Sebastian Fechner. W serii rzutów karnych więcej zimnej krwi zachowali piłkarze Korony. Zespół z Piasków lepiej wykonywał jedenastki i wygrał 3 : 2. O tym kto i z jakim skutkiem strzelał rzuty karne oraz komentarze trenerów przeczytasz w najbliższym wydaniu Życia Gostynia.

Korona Piaski – Kania Gostyń 2 : 2 k. 3 : 2
1 : 0 – Łukasz Fabich (19’)
2 : 0 – Robert Norkiewicz (52’)
2 : 1 – Szymon Olejniczak (79’)
2 : 2 – Sebastian Fechner (84’)
Korona: Tomczak – Siwek, Cubal, Gendek, Frąckowiak, T. Szymczak, H. Szymczak, Fabich (76’ A. Danielczak), Bonawenturczyk (84’ Gendera), D. Mucha (36’ Hauf), Norkiewicz (70’ D. Naskrent)

Kania: Chudziak – Łapawa (72’ T. Hajduk), Maćkowski, Muszyński, Fechner, M. Olejniczak, M. Mucha, Wachowski, N. Olejniczak (81’ Kordus), B. Danielczak, Sz. Olejniczak