Reklama

Charytatywna akcja w Gostyniu. Ratujemy Mateusza! Pamiętajmy, warto pomagać!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. pryw./siepomaga.pl

Charytatywna akcja w Gostyniu. Ratujemy Mateusza! Pamiętajmy, warto pomagać! - Zdjęcie główne

Mateusz Gliniany choruje na glejaka wielopostaciowego (rodzaj guza mózgu) | foto arch. pryw./siepomaga.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Wszyscy, którzy lubią spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu i mają ogromne serca, będą mogli zrobić coś dobrego dla Mateusza Glinianego, który pilnie potrzebuje pomocy. 5 marca 2023r. odbędzie się charytatywna akcja „Aktywnie dla Mateusza”.

Mateusz Gliniany jest mieszkańcem Rawicza, ale od kilku lat zawodowo związany jest z Gostyniem. Pewnego styczniowego dnia dowiedział się, że ma guza mózgu. Ta okrutna informacja uderzyła w jego rodzinę. Mateusz w ciągu kilku dni trafił do szpitala na oddział neurochirurgii, gdzie oczekiwał na usunięcie guza. Jednak najgorsze miało się dopiero wydarzyć…

Najbliższym, czekającym na wynik histopatologiczny, lekarze oznajmili, że nie jest to zwykły guz. Diagnoza brzmiała: glejak wielopostaciowy IV stopnia. Rodzina uświadomiła sobie, że walka o życie Mateusza dopiero się zaczyna... PISALIŚMY  TUTAJ.

- Pozwólmy mu dalej cieszyć się życiem, biegać, a co najważniejsze – dalej dzielić się swoją miłością. Dajmy mu szansę wychować swojego syna Jasia na równie kochającą i życzliwą osobę jak on. Nie pozwólmy, by los odebrał 12-letniemu chłopcu ukochanego tatę, a mnie wspaniałego męża i najlepszego przyjaciela – czytamy na portalu siepomaga.pl, gdzie trwa zbiórka na leczenie Mateusza - MOŻNA WPŁACAĆ TUTAJ.

Przyjaciele i znajomi z zakładu poligraficznego Netbox w Gostyniu, którzy doskonale znają Mateusza również uznali, że na taki "wyrok" nie zasłużył! Postanowili pomóc, angażuyjąc się całym sercem. By wesprzeć finansowo jego zbiórkę wspólnie z Wielkopolską Grupą Poszukiwawczą SIRON oraz grupą Aktywne Nordic Walking Gostyń organizują charytatywną akcję „Aktywnie dla Mateusza”.

Wydarzenie dbędzie się 5 marca 2023 r. o godzinie 11.00 w gostyńskim lesie. Spotkanie zaplanowano na parkingu przy hydroforni w Gostyniu.
Przyjaciele Mateusza zauważają, że mieszkańcy Gostynia zawsze chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych.

 - Sam wielokrotnie uczestniczyłem w biegach i innych akcjach charytatywnych czy to w Gostyniu czy też innych miejscowościach np. w Lesznie.  Wtedy też bardzo często spotykałem mieszkańców Gostynia i okolic którzy pomagali wspierać różne akcje. A dlaczego chcemy wesprzeć Mateusza? Dlatego, że od ponad 4 lat jest bardzo mocno związany z Gostyniem gdyż tutaj pracuje. Ma tutaj bardzo dużo znajomych i każdy z nich chce go wesprzeć w tej trudnej dla niego i jego rodziny chorobie – mówi Janusz Knapp z firmy Netbox, współorganizator imprezy.

Mateusz jest bardzo lubiany przez współpracowników, zawsze uśmiechnięty i chętny do pomocy. Zespół, z którym pracuje widzi Mateusza, jako sympatycznego, bezinteresownego, dobrudusznego i bardzo pracowitego człowieka.

- Poza pracą jest bardzo aktywny sportowo, kocha jazdę na rowerze, bieganie, górskie wędrówki oraz spędzanie czasu z rodziną na działce. Spotykając się z nim w pracy wielokrotnie rozmawiamy o różnych przygodach biegowych, bo sam trochę biegam i mamy mnóstwo wspólnych tematów do rozmów - dodaje Janusz Knapp. 

Akcja „Aktywnie dla Mateusza” skierowana jest dla wszystkich, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Każdy z uczestników sam będzie mógł zdecydować jaki sposób aktywności wybiera. Będzie bieg towarzyski w tempie konwersacyjnym po lesie na dystansie 7 km trasą „Leśnej siódemki” oraz marsz z kijkami Nordic Walking (lub bez kijków) na dystansie 5 km trasą „Parkrun Gostyń”.

Na uczestników tego wydarzenia będzie też czekało stoisko z domowym ciastem, kawą i herbatą oraz grochówka z kotła wojskowego, a przy tym puszka, do której będzie można wrzucić datek dla Mateusza.

Każdy może wziać udział w charytatywnej akcji „Aktywnie dla Mateusza”. Warunek jest jeden -  należy wpłacić wpisowe w wysokości min. 20 zł przez stronę siepomaga.pl do specjalnie utworzonej skarbonki "Aktywnie dla Mateusza" na platformie TUTAJ siepomaga.pl/aktywnie-dla-mateusza.
Przy zgłoszeniu wystarczy wpisać imię i pierwszą literę nazwiska. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 marca 2023 r. lub do osiągnięcia limitu liczby uczestników. Limit wynosi 250 osób. Pozostało jeszcze kilka dni, aktualnie jest 43 chętnych - wpisowe TUTAJ.

Każdy uczestniczy w tym wydarzeniu na własną odpowiedzialność i zgadza się na wykorzystanie wizerunku do celów promocyjnych. Dokonanie wpłaty jest jednoznaczne z akceptacją warunków regulaminu udziału w akcji.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy