Cel został osiągnięty. Pożegnania nadszedł czas

Cel został osiągnięty. Pożegnania nadszedł czas - Zdjęcie główne

W ostatnim meczu sezonu piłkarze z Pudliszek pokonali Helios Czempiń, aż 7:2. Padło mnóstwo bramek i dobrze. Jednak wydarzeniem dnia było pożegnanie piłkarza i trenera w jednej osobie – Romana Gronowskiego. – Ze swojej strony dziękuję za to co zrobił dla Zjednoczonych. Romek to żywa legenda tego klubu – skwitował kapitan, Przemysław Bzdęga.

Piłkarze Zjednoczonych zrobili abdykującemu trenerowi najlepszy prezent. Gospodarze w drugiej połowie rozbili rywala w puch. Jak zawsze duży wkład w zwycięstwo miał Remigiusz Jerszyński, który tego dnia czterokrotnie umieścił piłkę w siatce. „Reniu” z przytupem zakończył kolejny sezon, okraszony tytułem króla strzelców. Dorobek 37 bramek budzi uznanie. – Wiedzieliśmy, że utrzymanie mamy już pewne i w pierwszej połowie graliśmy lekceważąco. Wszystko ruszyło po przerwie, a praktycznie od momentu, kiedy zdobyliśmy bramkę na 4:2, przeciwnik przestał grać -“ opowiada trener Gronowski i dodaje: - Cel w postaci utrzymania został osiągnięty. Moja decyzja o rezygnacji była przemyślana i uważam, że to najlepszy moment. Tej drużynie przyda się świeża krew. Mimo, że przestaję być trenerem to… do zobaczenia w kolejnym sezonie! Tym razem w trzeciej już odsłonie – jako kibic.

Zjednoczeni Pudliszki – Helios Czempiń 7:2 (1:2)

0:1 Grzelczyk (20’)

1:1 Jerszyński (40’)

1:2 Grzelczyk (45’)

2:2 Jerszyński (55’)

3:2 Jurdeczka (60’)

4:2 Jerszyński k. (65’)

5:2 Jerszyński (68’)