Reklama

Amatorzy kijków licznie stawili się na marsz

Opublikowano:
Autor:

Amatorzy kijków licznie stawili się na marsz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport

Dzięki sekcji Nordic Walking „Krok za Krokiem” Gminnego Centrum Kultury w Poniecu w niedzielę, 3 grudnia na Dzięczyńskim Centrum Sportowo-Rekreacyjnym zaroiło się od różnych grup-uczestników I Mikołajkowego Marszu Nordic Walking.

Zgromadziła się ponad 70-cio osobowa rzesza miłośników kijków m.in. z Bojanowa – „Bojanowskie Kijki Szczęścia”, z Pakosławia byli „Włóczykije znad Orli”, z Miejskiej Górki grupa ”Łaziki”, „Deptaczki” z Rawicza, „Azymut” z Mórkowa oraz kijkarze z Pawłowic, Pudliszek, Osiecznej, Żytowiecka i  Ponieca.

Po powitaniu chodziarzy i zaproszonych gości przez dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Poniecu Macieja Malczyka, krótkiej rozgrzewce i pamiątkowym zdjęciu wszyscy wyruszyli w przygotowaną leśną trasą po terenie Nadleśnictwa Karczma Borowa.

Pokonanie zakładanych sześciu kilometrów nikomu nie sprawiło trudności tym bardziej, iż podczas marszu dopisała świetna pogoda. Po przejściu trasy wszyscy mogli odpocząć przy ognisku i poczęstować się grillowaną kiełbaską, dobrym plackiem, kawą czy barszczem. Pomiędzy uczestnikami rozlosowano również drobne upominki.

– Zorganizowany I Marsz Nordic Walking miał na celu zaprezentowanie walorów krajoznawczych naszej gminy, jej promocję jak również propagowanie nordic walking jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu – mówił dyrektor Maciej Malczyk.

Oprócz sekcji GCK „Krok za Krokiem”, w organizację marszu włączyły się także: gmina Poniec, „Bojanowskie Kijki Szczęścia” oraz sołectwo Dzięczyna.

Informacje: GCK Poniec

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE