Abel Abomsa pogrążył Koronę Piaski w Pucharze Polski

Sport Korona Piaski była blisko awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski Wielopolskiego Związku Piłki Nożnej. Po golu Arkadiusza Piecha w 88. minucie gospodarze prowadzili 3 : 2. W doliczonym czasie gry Abel Abomsa zrobił wszystko, żeby kibice Korony Piaski zapamiętali go na zawsze.

W 1/8 Pucharu Polski Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Korona Piaski zagrała z Kotwicą Kórnik. Z tym rywalem drużyna Michała Roszaka zmierzyła się po raz drugi w sezonie 2023/2024. W rundzie jesiennej Kotwica pokonała Koronę 7 : 1. Trzy gole w tym meczu zdobył Abel Abomsa.

Ofensywny zawodnik Kotwicy pokazał, że ma instynkt strzelecki też w środę. W 14. minucie goście objęli prowadzenie właśnie po strzale tego zawodnika. Gospodarze szybko doprowadzili do remisu, a tuż przed przerwą po golu Igora Jurgi wyszli na prowadzenie.

W trzeciej minucie drugiej połowy Abel Abomsa najlepiej odnalazł się w zamieszaniu i było 2 : 2. Po zmianie stron kibice oglądali na boisku dużo walki. Z każdą minutą rosła optyczna przewaga gości, ale po jednej z nielicznych akcji swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu dla Korony strzelił Arkadiusz Piech. Utytułowany napastnik Korony mógł wpisać się na listę strzelców chwilę wcześniej, ale jego strzał obronił instynktownie golkiper Kotwicy. Awans gospodarzy wydawał się bliski, jednak w doliczonym czasie gry Abel Abomsa pokazał, że ma patent drużynę Michała Roszaka. Etiopczyk wykorzystał błędy Arkadiusza Michałowicza i po kolejnych dwóch golach zapewnił swojej drużynie awans.

- Do tej końcówki fajnie to z naszej strony wyglądało. Kotwica najgroźniejsza była z rzutów z autu. Z tym mieliśmy największe problemy. Dużo było walki. Sytuacje z jednej i drugiej strony. W końcówce strzelamy bramkę na 3 : 2 i wydaje się, że wszystko ułoży się po naszej myśli. Dwa błędy i niestety żegnamy się z pucharem – podsumował trener Korony Piaski Michał Roszak.

Korona Piaski – Kotwica Kórnik 3 : 4 (2 : 1)
0 : 1 – Abel Abomsa (14’)
1 : 1 – Błażej Danielczak (19’)
2 : 1 – Igor Jurga (41’)
2 : 2 – Abel Abomsa (48’)
3 : 2 – Arkadiusz Piech (88’)
3 : 3 – Abel Abomsa (90+1)
3 : 4 – Abel Abomsa (90+3)
Korona: Michałowicz – Tomaszewski (90’ Cubal), Jurga, Jurkiewicz, Koszek, P. Draszczyk (61’ Sierpina), Rerak, Wachowski (79’ Kowal), J. Draszczyk (61’ Piech), Danielczak, Sworacki (79’ Górniak)