reklama

Zezłomuj swój samochód w zgodzie ze środowiskiem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Zezłomuj swój samochód w zgodzie ze środowiskiem - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Uczciwa cena przy zachowaniu wysokich standardów ochrony środowiska cechują usługi świadczone przy złomowaniu pojazdów przez licencjonowaną stację demontażu DWCAR Pawlak z Ponieca. - W zeszłym roku nasza stacja po raz pierwszy uzyskała 100% odzysku i recycling ze złomowanych u nas pojazdów - mówi Weronika Pawlak z DWCAR, które w przyszłym roku będzie obchodziło 10-lecie swojej działalności jako Stacja Demontażu Pojazdów.
reklama

Samowolna rozbiórka może nas drogo kosztować

Być może niewielu z nas wie, ale zgodnie z prawem zezłomować swój samochód możemy tylko w autoryzowanej stacji demontaży pojazdów, takiej jak DWCAR Pawlak. Czyli takiej, która ma odpowiednie pozwolenie nadane od Marszałka Województwa. W przypadku, jeżeli we własnym zakresie postanowimy się pozbyć naszych czterech kółek, rozbierając je na części produkując przy tym dodatkową ilość odpadów i powodując dostanie się płynów eksploatacyjnych do środowisk naturalnego, narażamy się na poważne konsekwencje, przede wszystkim finansowe włącznie z grzywną do 50 tys. zł. Takie same kary, jak za nielegalną rozbiórkę grożą nam za oddanie samochodu do nielegalnie działających punktów rozbiórki aut, czyli takiej, która nie ma urzędowego pozwolenia na złomowanie pojazdów. W takim miejscu, poza tym, że angażujemy się w nielegalny proceder m.in. nie otrzymamy zaświadczenia do zakładu ubezpieczeń.

reklama

 

Jak więc właściwie zezłomować pojazd?

Wystarczy skontaktować się z stacją demontażu pojazdów - szrotem, taką właśnie jak DWCAR Pawlak. - Po wstępnej wycenie telefonicznej trzeba tylko powiedzieć, czy auto jest kompletnie czy nie, czy ma wszystkie swoje części i czy są wszystkie dokumenty i wtedy umawiamy się na odbiór pojazdu w dogodnym dla sprzedającego miejscu i terminie. Przyjedziemy pod wskazany adres, transport jest oczywiście bezpłatny i załadujemy pojazd na autolawetę. Wszelkie dokumenty wystawiamy na miejscu i płacimy gotówką od ręki. Cała procedura oddania pojazdu na auto szrot trwa dosłownie kilkanaście minut - tłumaczy Weronika Pawlak. Otrzymanie zaświadczenia od licencjonowanej stacji demontażu pojazdu pozwoli na wyrejestrowanie auta w wydziale komunikacji.

reklama

 

Jakie dokumenty musimy mieć, żeby zezłomować nasz pojazd?

Wystarczą: dowód rejestracyjny, karta pojazdu, a jeżeli jej nie ma i auto nie jest przejestrowane na właściciela i jego dane nie figurują w dowodzie rejestracyjnym potrzebna będzie jeszcze umowa zakupu.

 

100% odzysku ze złomowanych pojazdów

W DWCAR Pawlak odpady w postaci złomowanych pojazdów poddawane są recyklingowi, a jego częścią jest odzyskiwanie tych elementów, które nadają się jeszcze do użytku. - W zeszłym roku pierwszy raz w historii naszej prawie 10-letniej działalności w 100% udało nam się odzyskać wiele części ze złomowanych aut do dalszej odsprzedaży albo przekazać na złom czy na odzysk innych surowców wtórnych. Przykładowo tapicerki czy tworzywa sztuczne przekazaliśmy do spalarni, gdzie później zostaną wykorzystane jako składnik betonu. Opony zostały przekazane na przerób tworzywa, z którego później robi się asfalt czy tworzywo wykorzystywane do budowy nowych placów zabaw - tłumaczy W. Pawlak.

reklama

 

Adres firmy:

DWCAR Damian Pawlak
Gostyńska Szosa 27, Poniec

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama