Reklama

Kto i kiedy może wykupić ubezpieczenie OC krótkoterminowe?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: www.freepik.com

Kto i kiedy może wykupić ubezpieczenie OC krótkoterminowe? - Zdjęcie główne

foto www.freepik.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Krótkoterminowe ubezpieczenie OC może nam się przydać w naprawdę wielu okolicznościach. Jak jednak wyglądają przepisy dotyczące jego długości, kto i kiedy jest w stanie skorzystać z takiej oferty, a także jak znaleźć krótkoterminowe OC w jak najlepszej cenie?

OC krótkoterminowe – do czego w ogóle może się przydać?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC, które musi posiadać każdy zarejestrowany samochód w naszym kraju, jest ważne dwanaście miesięcy. To właśnie najczęściej na nim operujemy i po prostu co roku wykupujemy nową polisę bądź przedłużamy naszą obecną. Z takiego punktu widzenia oferty krótkoterminowego ubezpieczenia OC mogą być nieco zastanawiające. Po co tak właściwie mielibyśmy z nich skorzystać? Okazuje się, że możemy wyróżnić kilka ważnych okoliczności, w których krótka polisa OC może być dla nas na wagę złota.

Krótkoterminowe ubezpieczenie OC jest w znacznej większości przypadków ważne 30 dni. Nierzadko tego typu polisa jest nazywana „ubezpieczeniem zadaniowym” lub „ubezpieczeniem komisowym”, co może nam już trochę powiedzieć o tym, dlaczego jest ona w ogóle wybierana. Takie ubezpieczenie najczęściej jest bowiem wybierane przez osoby zajmujące się handlem samochodami oraz prowadzeniem komisów. Dzięki krótkoterminowemu OC właściciel takiego przedsiębiorstwa nie jest zmuszony do płacenia całorocznej składki ubezpieczeniowej, co w przypadku posiadania kilkunastu czy kilkudziesięciu aut na sprzedaż jest ogromną oszczędnością.

 

OC krótkoterminowe – kto może je wykupić?

Wspomnieliśmy już o właścicielach komisów, którzy bardzo często korzystają z ubezpieczenia krótkoterminowego. Nie jest to jednak jedyna grupa kierowców czy właścicieli aut, którzy mogą decydować się na wykupienie tego typu polisy OC. Wyjątkiem od reguły mówiącej o tym, iż każdy samochód musi zawsze posiadać ubezpieczenie OC, są bowiem pojazdy historyczne. Są to auta albo starsze niż 40 lat, albo takie, które po przekroczeniu bariery 25 lat zostały uznane przez rzeczoznawcę za egzemplarze unikatowe. Takie auta z reguły nie są używane na co dzień, dlatego też właściciele mogą wykupić krótkoterminowe OC nawet kilka razy w ciągu roku, na przykład w celu wzięcia udziału w zlocie klasyków.

Krótkoterminowe OC może się również przydać w przypadku właścicieli aut zarejestrowanych czasowo, osób sprowadzających pojazd z zagranicy czy właścicieli pojazdów wolnobieżnych. Tutaj jednak pojawiają się pewne wyjątki. Jeżeli bowiem chodzi o pojazdy wolnobieżne, czas trwania krótkoterminowego OC może wynosić nawet trzy miesiące, zaś w przypadku pojazdów sprowadzanych spoza Polski, krótkoterminowe OC jesteśmy w stanie wykupić tylko jednorazowo.

 

Jak znaleźć tanie OC krótkoterminowe?

Tak samo, jak w przypadku jakiejkolwiek innej polisy OC, składka krótkoterminowego ubezpieczenia będzie zależeć od paru czynników, na przykład historii szkód kierowcy (bądź zniżek za bezszkodową jazdę), jego wieku, doświadczenia oraz miejsca zamieszkania, a także stanu cywilnego czy charakterystyki pojazdu. Dodatkowo każde towarzystwo ubezpieczeniowe jest w stanie zaoferować nam krótkoterminowe OC na innych warunkach.

To właśnie dlatego warto jest korzystać z kalkulatorów ubezpieczenia, takich jak ten znajdujący się na stronie https://ubezpieczamy-auto.pl/oc-krotkoterminowe/. Z pomocą tego typu portali będziemy w stanie znaleźć oferty, które idealnie wpisują się w nasze oczekiwania. Poszukując zaś innych typów ubezpieczenia OC i AC, warto zajrzeć pod adres kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/, gdzie znajdziemy szereg naprawdę interesujących ofert.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy